Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 14:47 Bu haber 392 kez okundu
 
Samsun'da Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernekleşti
Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği ( SAMDOD) ilk büyük buluşmasını gerçekleşti.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun'da Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernekleşti

Düğün salonları, organizasyon firmaları, gelinlik firmaları, fotoğrafçılar, yemek fabrikaları ve seslendirme firmalarının bir araya gelerek kurdukları  SAMDOD üyeleri ve davetli hizmet sektörü firmaları ve temsilcileri kahvaltı programında bir araya geldi. 

 

Toplantıda kurucu başkan Aykut ÇEPNİ birlik ve dernekleşmenin önemini belirten bir konuşma yaparken başkan yardımcısı Savaş GÖMEÇ sektörlerin sorunları ve sorunların birlikte çözülmesi konularına vurgu yaptı.  Toplantıda bir konuşma yapan kurucu başkan Aykut ÇEPNİ  konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

" Düğün salonları, organizasyon firmaları, gelinlik firmaları, fotoğrafçılar, yemek fabrikaları ve seslendirme firmalarının değerli temsilcileri, bugün burada saymış olduğum ve birlikteliğimizi oluşturan Samsun’da hizmet sektörü birlikteliği ile yeni kurmuş olduğumuz sivil toplum kuruluşumuz SAMSUN DÜĞÜN SALONLARI VE ORGANİZASYON FİRMALARI DERNEĞİ – SAMDOD’un ilk büyük buluşmasını gerçekleştiriyoruz.

Derneğimizin amacı düğün salonu ve organizasyon firmaları ekseninde bir zincirin halkaları gibi gören tamamlayıcı gerek ise tedarik zincirinin bir halkası olan üstte saymış olduğum hizmet üreten sektörlerin bir çatı altında toplayarak birlikte olmanın her türlü manevi hazzını yaşamanın yanı sıra ticari işletmelerin esas amacı olan ticaretin daha verimli, sorunsuz ve kesintisiz olarak piyasadaki rekabetin ticari faaliyetlere olumlu şekilde yansımasını sağlamaktır.

 

Birlikteliği ve buna bağlı başarıyı sağlamak için çıktığımız bu yolda amacımız düzenli olarak bir kartopu yumağı gibi büyümek ve birlik olmanın gücünü derneğimizin kuruluş amacı doğrultusunda tüm sektör firmaları ve çalışanlarıyla paylaşmaktır. Sivil Toplum Kuruluşları”nın önemi artmaktadır. Özellikle gerek ulusal çapta gerek ise yerelde en büyük yasa koyucu, düzenleyici ve denetleyici olan kamuya faaliyetlerinde destek vermek, düzenlemelerine katkıda bulunmak, sorunları tek bir ağızdan birliktelik adına dile getirmek hizmet sektöründe hizmet veren işletmelerimiz adına önemlidir.

 

Bu durumu en iyi halen içerisinden geçtiğimiz küresel salgın KOVİD-19 sürecinde yakından gördük. Sorunların muhatabı olan kamu kurum ve kuruluşlarına aktarmak, yasaları uygulayıcı ve denetleyici olan kurumlar ile düzenli bir ilişki içerisinde olmak, yerel yönetimler ve yöneticileri ile soru, sorun ve çözümleri konuşmak, sonuç alma noktasında dernek olarak çok ciddi deneyimler ve sonuçlar elde ettik. Umuyorum ki bu durum ilerleyen süreçte artarak daha verimli şekilde devam edecektir.

 


Bugün burada siz sektörün önde gelen firmaları ile bir çatı altında olmak sektörümüz ve bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlı sektörlerden firmalar ile yan yana durmak şahsım ve yönetim kurulu adına sevinç verici bir durumdur. Birlikte olmanın, sorunları birlikte göğüslemenin, elde ettiğimiz başarıların mutluluğunu birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Düğün, Salonları, ve, Organizasyon, Firmaları, Dernekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı