Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 15:21 Bu haber 2807 kez okundu
 
Samsun’da Düşevi Sahne Açıldı
1998 yılında kurulan Samsun Düşevi Oyuncuları, çoksayıda seçkin davetlinin katıldığı bir törenle Düşevi Sahne’yi açtı.
SANAT Haberi
Samsun’da Düşevi Sahne Açıldı

 

 50 seyirci kapasiteli Düşevi Sahne’de başta çocuk ve yetişkin oyunları olmak üzere  7 den 70’şe herkese göre etkinlikler olacağını belirten Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar  birçok seçkin davetlinin katıldığı açılışta yaptığı konuşmada,  “21. Yılımızda Samsun’da tiyatro sanatı konusunda verdikleri emek ve çaba ile önümüzü açan en son kaybettiğimiz Suat Özgültekin başta olmak üzere, Kemalettin Akgün, Yekta Keçeli, Ragıp Erden Hocalarımızı, Uğur Mayda, Yavuz Akçay ağabeylerimi anıyor hayatta olan tüm Hocalarıma ve arkadaşlarıma saygılar sunuyorum. Düşevi Sahne açılışına teşriflerinizden dolayı teşekkür eder hepinize saygılar sunarım.” Dedi.

Düşevi Sahne’de edebiyat üst başlığında kitap tanıtımları, şiir gösterileri yapılacak, şarkılaşan şiirler ve Orhan Veli oyunları sahnelenecek. Doğaçlama Gösterisi, Masal Anlatısı Gösterisi, Düşevi Açık Sahne, Düşevi Kariyer Günleri, Konserler ve benzeri sahne gösterileri olacak . 

Açılışta TANGOSAM Tango Okulu Eğitmeni Ezgi Turmuş  Binici  ve Ezgi Sakarya muhteşem bir dans gösterisi sundu.  Derya Cesur’un şarkıları ile renk kattığı etkinlikte Ferda Kaynar’da bir hikaye anlatımı gerçekleştirdi.

 

Kasım ayında üç farklı etkinlikle seyircilerine merhaba diyecek olan sahnede aralık ayında toplam 7 ayrı etkinlik yapılması planlanıyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, Düşevi, Sahne, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı