Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 17:26 Bu haber 446 kez okundu
 
Samsun'da e-Twinning Ödül Töreni
Samsun'da "e-Twinning Okulu” unvanı almaya hak kazanan öğretmenler içim ödül töreni düzenlendi.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Samsun'da e-Twinning Ödül Töreni

Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürü  Murat YİĞİT,Canik Belediye Başkanı  İbrahim SANDIKÇI , İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Ulusal Destek Servisi Etkinlik Yöneticisi Turan GÖRE, Ulusal Destek Servisi Mesleki ve Pedagojik Gelişim Sorumlusu Dr. Hülya BAL, “eTwinning Okulu” olmaya hak kazanan okulların yöneticileri ve Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenler katıldı.

 

Programda, eğitimin   milletleri birleştiren  gelişime ve ilerlemeye açık misyonu üzerinde durularak. 21 yüzyıl ihtiyaçlarını belirleyen ortak yönelişler  değerlendirildi. 

 Samsun’da  86 okul Ulusal Kalite Levhası, 118 öğretmen toplamda 306 Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi alırken 41 okul ise son derece prestijli bir ödül olan “ eTwinning Okulu” unvanı almaya hak kazandı. 

Ortaya konulan performans ve alınan sonuçlarla göz dolduran Samsun eğitim camiası  Avrupa Birliği projelerinde ortaklarla kurulan iş birliği ,proje sayısı ve çeşitliliği bakımından büyük bir mesafe katedildiğini  göstermiş oldu.

Törende konuşan Ulusal Destek Servisi Mesleki ve Pedagojik Gelişim Sorumlusu Dr. Hülya BAL etwinning projelerinin amaç kapsam ve hedefleri üzerinde durarak alınan sonuçlar hakkında  istatis-tiki bilgiler verdi.Samsun  İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT ,  etwinning  programlarında yürütülen projelerimizin hem Türkiye’de hem de Avrupa’da tanınır hale geldiğini söyleyerek bu durumun gurur verici bir tablo yarattığını  ifade etti.Yapılan konuşmaların ardından ödüllerin takdimiyle program sona erdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, e-Twinning, Ödül, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');