Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 17:24 Bu haber 24913 kez okundu
 
Samsun'da Emekli Öğretmen Elleriyle Yaptığı Botanik Parkı Samsunlulara Armağan Etti
Samsun'da Emekli Öğretmen Recep Öztürk, kendi emeği ile yaptığı Botanik Parkı, Samsunlulara hediye etti.
YAŞAM Haberi
Samsun'da Emekli Öğretmen Elleriyle Yaptığı  Botanik Parkı Samsunlulara Armağan Etti


Emekli Öğretmen Recep Öztürk, 19 Mayıs 1919’un 100.Yılı etkinlikleri kapsamında Atakum İlçesi Çatalçam Mahallesi'nde  kendi emeği ile yaptığı '100. Yıl Atatürk Botanik Parkı'nı  Samsun Valisi Osman Kaymak ve Protokol üyelerinin de katıldığı bir törenle hizmete açtı.

 
'100. Yıl Atatürk Botanik Parkı'nın kurucusu emekli öğretmen Recep Öztürk açılış öncesi yaptığı konuşmasında “Cumhuriyetin onurlu insanların yaşam tarzı olduğunu hepimiz biliyoruz. Cumhuriyet için bir şeyler yapalım dedim. Burası 25 yıl önce Doğa Güzelleştirme ve Fidan Üretim Merkezi olarak kuruldu. Cumhuriyetin 100. Yılı için fidan dikim çalışmaları başlattım. 360 bin fidanı toprakla buluşturdum. 

 

Bugünde Atatürk’ün Samsun’a gelişinin 100. Yılı anısına 10 dönümlük bir alana Atatürk’ün adını doğaya taşımak düşüncesiyle halka açık botanik orman parkı olarak açıyoruz. Yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlara teşekkür ediyorum. Ben başta Sayın Valimiz olmak üzere belediye başkanımıza ve doğa severlere katılımları için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Samsun Valisi  Osman Kaymak ise,  “Gerçekten Recep Öztürk öğretmenimizi tanımaktan dolayı büyük bir mutluluk duydum. Örnek insan. Öğretmenler her zaman bizim için önder ve yol göstericilerdir. Öğretmenimizin emeklerine sağlık. Öğrenci yetiştirmeleri ve buraya yaptıkları emekleriyle örnek bir davranış sergiliyorlar. 

Ondan dolayı tebrik ediyorum. 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı’na fidan dikilerek burayı halka armağan ediyorlar. O yönüyle burayı daha da güçlendirelim ve geliştirelim. Bu konuda kendi imkânları ile buraya kadar gelen öğretmenimizi yalnız bırakmayalım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

 


Konuşmaların ardından '100. Yıl Atatürk Botanik Parkı'nın açılışı Valimiz Sayın Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.


'100. Yıl Atatürk Botanik Parkı Açılışı’na ayrıca, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 100. Yıl Koordinasyon Kurulu üyeleri ve doğa severler katıldı. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Emekli, Öğretmen, Elleriyle, Yaptığı, , Botanik, Parkı, Samsunlulara, Armağan, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı