Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 15:39 Bu haber 505 kez okundu
 
Samsun’da Engelli Öğrencilere Kişisel Bakım Hizmeti
Samsun Büyükşehir Belediyesi, köy ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler için ‘kişisel bakım hizmeti’ projesi başlattı.
YAŞAM Haberi
Samsun’da Engelli Öğrencilere Kişisel Bakım Hizmeti

 

Başkan Mustafa Demir, ‘kişisel bakım hizmeti’ projesinin ilk gününde özel öğrencilerle birlikte zaman geçirdi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Sosyal Destek Programı kapsamında köy ve özel eğitim gören engelli öğrenciler için ‘kişisel bakım hizmeti’ projesi başlattı. Büyükşehir Belediyesi ve Vertu Güzellik Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen proje, Dünya Engelliler Haftası’nda Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle başladı. “Çocuk Gülerse Dünya Güler” sloganı ile başlatılan projenin ilk gününde etkinliğe Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı.

Engelli öğrencilerle yakından ilgilenen ve onlarla sohbet eden Başkan Demir, sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirterek. “Belediye olarak insanlarımıza dokunacak, özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yüzlerini güldürecek çalışmalara önem veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki çocuk gülerse dünya güler. Onların yüzlerinde küçük bir tebessüm bırakabilmek bütün yorgunluğumuzu alıp götürüyor” dedi.

SAMSUN GENELİNDE UYGULANACAK

Etkinlikte öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Demir, engelli çocuklar ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Sosyal Destek Programı kapsamında Vertu Güzellik Merkezi işbirliğiyle hayata geçirilen sosyal destek programı, Samsun genelindeki tüm merkez köy ve engelli okullarında uygulanacak.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Engelli, Öğrencilere, Kişisel, Bakım, Hizmeti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun’da Engelli Öğrencilere Kişisel Bakım Hizmeti
Samsun’da Engelli Öğrencilere Kişisel Bakım Hizmeti
Samsun’da Engelli Öğrencilere Kişisel Bakım Hizmeti
Yorumlar
Haber Yazılımı