Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 09:51 Bu haber 1472 kez okundu
 
Samsun'da Eve Teslim Deneme Sınavı
Koronavirüs nedeniyle evden onlıne eğitimlere başlayan Samsun AmericanLIFE , bu kez de deneme sınavını öğrencilerinin ayağına götürdü.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da Eve Teslim Deneme Sınavı

Koronavirüs mücadelesi kapsamında evden çıkamayan 20 yaş altı öğrenciler ve kapalı olan okullar nedeniyle eğitim aksarken, bazı okullar aksaklıkların giderilmesi, öğrencilerin mağdur olmaması ve değişen sınav tarihlerinden olumsuz etkilenmemesi için yeni yöntemler geliştiriyor.

 

 

İnsanlar getirilen ve yaşanan zorunlu kısıtlamalara ve tüm olumsuzluklara rağmen yaşamlarını sürdürmeye, her yeni gelişme karşısında yeni davranışlar hayata geçirmeye devam ediyor.

 

Bunun en güğzel örneklerinden birini AmericanLIFE hayata geçirdi. Koronavirüs nedeniyle evden onlıne eğitimlere başlayan AmericanLIFE , bu kez de deneme sınavını öğrencilerinin ayağına götürdü.

 

  ÖSYM  YKS için  ilk olarak  20 - 21 Haziran'ı belirlemiş, ancak Mart ayı sonunda koronavirüs tedbirleri kapsamında sınavın 25 - 26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Önceki gün de  coronavirüs normalleşme planları kapsamında YKS’nin 27-28 Haziran’da yapılacağı ilan edildi .  Bu değişiklikler sonucunda YKS Dil sınavına hazırlanan öğrencileri  olumsuz etkiledi .

 

Sınava Mart ayından bu zamana kadar online olarak hazırlanan  öğrencilerin kaygı düzeyleri,  sürekli yapılan karar değişiklikleri ile öğretmenlerinin uzaktan motive etmesine rağmen arttı.  Öğrencilerine moral vermek için farklı bir uygulamaya giden AmericanLIFE kurucu ortağı Sedat Uygun ve YKS Sorumlusu Yaşar Kılıç öğrencilerin deneme sınavı kağıtlarını evlerine teslim etti.

 

 

Yapılan çalışma ile İlkadım , Atakum,,Çarşamba ,Canik ilçeleri ile ,Kalkanca ,Kamalı ve İlyasköy mahallelerindeki öğrencilerin evlerine deneme sınavları teslim edilirken AmericanLIFE kurucu ortağı Sedat UYGUN ‘’ En azından sınava hazırlanan öğrencilerin sosyal mesafe ve hijyen önlemleri ile normalleşme sürecine sokulmasının doğru olacaktır” .dedi

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Eve, Teslim, Deneme, Sınavı,
Yorumlar
Haber Yazılımı