Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 09:30 Bu haber 1213 kez okundu
 
Samsun'da Fener Alaylı ile Cumhuriyet Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95’nci yıldönümü nedeniyle dün akşam Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi tarafından geleneksel Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe Samsun halkı da destek verdi.
GÜNDEM Haberi
Samsun'da Fener Alaylı ile Cumhuriyet Coşkusu

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 95'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle dün akşam Fener Alayı programı organize etti. Saat 19:00’da Devlet Su İşleri (DSİ) Samsun 7. Bölge Müdürlüğü önünde başlayan yürüyüş İstiklal (Çiftlik) Caddesi üzerinden devam etti. Sokaklarda slogan ve marşlar eşliğinde yürüyen kalabalık, sokakları sesleriyle yankılandırdı ve ellerindeki fenerlerle aydınlattı. 

 

‘SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ’

Yürüyüş Onur Anıtı’nda sona ererken ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, burada günün anlam ve önemine istinaden bir basın açıklaması yaptı. Işık Özkefeli, Cumhuriyet’i kutlamanın gururu içerisinde olduklarını ifade ederek, “Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatanı için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyoruz. Tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz” diye konuştu. Programa siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri ve Samsun halkı da katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Fener, Alaylı, ile, Cumhuriyet, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı