Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 12:22 Bu haber 1335 kez okundu
 
"Samsun'da Flütten 14 kişiye korona bulaştı" haberine Milli Eğitim'den yalanlama
DHA’nın servis ettiği ve yaygın basında yer alan ve Samsun’daki bir okulun fotoğrafının kullanıldığı “Ortak flütü kullanan 5 çocuğun ailesinden 14 kişi pozitif çıktı” haberine Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yalanlama geldi.
SAĞLIK Haberi

 

Habere göre, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asuman Birinci, "Karadeniz Bölgesi’nde bir şehrimizde 5 çocuk, aynı flütü kullanıyor ve ardından aileleriyle birlikte 14 kişi pozitif çıkıyor. Yayılımda çocuklarımız çok etkili bu konuda çocuklara eğitim verilmesi gerekiyor” demiş ve fotoğraf olarak da Samsun’daki bir okulun resmi kullanılmıştı.

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü haberle ilgili olarak bir açıklama yaptı. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayın incelendiğini ve haberlerin gerçekleri yansıtmadığını bildirdi.

 

İşte Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açıklaması:

“ Bugün (02.04.2021) ulusal yaygın medyada yer alan  “Samsun'da bir okulda aynı flütü kullanan 5 öğrencinin ailesinden 14 kişinin corona virüs testi pozitif çıktı.”  başlıklı haberler ve haberlerin içeriğinde ilimizde bulunan bir okulun okul tabelası görselleri yer almıştır.

            Konuyla ilgili yapılan araştırma neticesinde haberde belirtilen şekilde bir olayın ilimizde gerçekleşmediği tespit edilmiş olup, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: "Samsun'da, Flütten, 14, kişiye, korona, bulaştı", haberine, Milli, Eğitim'den, yalanlama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı