Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 16:09 Bu haber 961 kez okundu
 
Samsun'da Geç Kalan Adayları YKS Sınavına Zabıta Yetiştirdi
Samsun'da Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na(YKS) geç kalan adayların yardımına koştu.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da Geç Kalan Adayları YKS Sınavına Zabıta Yetiştirdi

 

Samsun'da YKS nedeniyle şehrin belirli noktalarında görevlendirilen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, sınavlara yetişmekte zorlanan öğrencilerin imdadına yetişti.

 


ZABITADAN ÖNLEMLER


Milyonlarca lise son sınıf öğrencisinin üniversiteli olabilmek için büyük umutlar ve çabalarla hazırlandığı YKS heyecanı tüm yurtta olduğu gibi Samsun'da da başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, sınava giren adayların sorunsuz ve sağlıklı bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem aldı.

 

GÜRÜLTÜYE İZİN YOK


Sınavın yapılacağı 2 gün boyunca öğrencilerin gürültüden rahatsız olmaması için kent merkezlerindeki inşaatlar sınav süresince durdurulurken zabıta ekipleri sınav salonlarına yakın yerlerde pazar yerlerini de 'gürültü'ye karşı kontrol altına aldı. Zabıtalar, öğrenciler sınavdayken okul çevrelerinde seyyar satıcıları, kent merkezinde ise sürücüleri 'gürültü yapmaları' konusunda uyardı.

 


HIZIR GİBİ YETİŞTİLER!
Öte yandan, kentin belirlli noktalarında konuşlanan zabıta ekipleri, sınava geç kalan öğrencileri sınav merkezilerine yetiştirmek için seferber oldu. Zabıtalar, özellikle sinav merkezini bulmakta zorlanan gençleri araçlarla sınav salonlarına taşıdı. Zabıtanın bu davranışı öğrenci ve velileri tarafından takdirle karşılandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Geç, Kalan, Adayları, YKS, Sınavına, Zabıta, Yetiştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı