Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 14:22 Bu haber 1721 kez okundu
 
Samsun'da Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi ile 53 bin 480 öğrenci yüzme öğrendi
Samsun Valiliği, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla sürdürülen ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesinde 4 yılda 53 bin 480 öğrencinin yüzme öğrendiği açıklandı.
SPOR Haberi
Samsun'da Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi  ile 53 bin 480 öğrenci yüzme öğrendi

Bugün saat 10.00'da  Canik'te bulunan  19 Mayıs Kapalı Yüzme Havuzu’nda düzenlenen ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesinin 2018-2019 protokolünün imza törenine düzenlendi.

Samsun Valiliği tarafından başlatılan, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla sürdürülen projede  4 yılda toplam 53 bin 480 öğrencinin yüzme öğrendi.  Türkiye’ye örnek olan ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesinin 2018-2019 protokolü imza töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, törende yaptığı konuşmada, ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesinin, Samsun’un deniz şehri olmasına rağmen çocukların suyla tanışmamış olmasından yola çıkılarak dört yıl önce hayata geçirildiğini ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Bu projeden amacımız çocukların yüzme öğrenmesi ve doğumdan ölüme kadar yapılabilecek bir spor dalını yaygınlaştırmaktır. Çünkü bazı spor dallarını belli yaşta yapabiliyoruz ama tüm hayat boyunca yapabileceğimiz tek spor dalı yüzmedir.

 Diğer taraftan yüzme konusunda yetenekli olan çocuklarımızı tespit ederek profesyonel olarak bu sporu yapmalarını destekliyoruz. Böylece Türkiye birinciliklerinde, olimpiyatlarda, dünya şampiyonluklarında çocuklarımızın ülkemiz için yarışmasını hedefliyoruz. Çünkü eğitimin sadece sınıflarda dört duvar arasında yapılamayacağını düşünüyoruz. Ders dışı etkinlikler ile çocukların zihninde ders sadece sınıflarda öğretilen değil hayatın da öğretildiği alan olacaktır."dedi.
İmza törenine ayrıca Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Ali Oruç ve Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz da katıldı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Geleceğe, Kulaç, Atıyoruz, Projesi, , ile, 53, bin, 480, öğrenci, yüzme, öğrendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı