Haber Detayı
16 Aralık 2017 - Cumartesi 16:23 Bu haber 4824 kez okundu
 
Samsun'da Genç ZMO'lular yeni başkanlarını seçti
Ziraat Mühendisleri Samsun Şubesi'nde yapılan Genç öğrenci üyeler Genel Kurulunda Engin Aslan ZMO Genç Başkanlığına seçildi.
KÜLTÜR Haberi
Samsun'da Genç ZMO'lular yeni başkanlarını seçti


Samsun Ziraat Mühendisleri Odası'nın öğrenci üyeleri kongrelerini yaptı.


Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi'nin OMÜ Ziraat Fakültesi'nde öğrenim gören öğrenci üyeleri yeni başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini seçti. ZMO Samsun Şubesi'nde yapılan Genel Kurulda mevcut başkan Barış Bal ile Engin Aslan aday oldu.

Divan Başkanlığı'na Samsun ZMO Yönetim Kurulu üyesi ve OMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tekin Kara, Divan üyeliklerine de Tuğba Cingöz, Vildan Kaçar, Ebru Yıldırım seçildi. Seçim öncesi bir konuşma yapan ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, Ziraat mühendislerinin dayanışma ve birlik içinde olması ve ülkenin tarımına sahip çıkması gerektiğini söyledi. ZMO'nun yaşaması için gençlere ihtiyaç olduğunu, bu görevlerin bayrak yarışı olduğunu belirterek, "Sizler bizden bayrağı devralacak ve bu hizmeti sürdüreceksiniz. Bu kongrelerde kazanan bayrak ve ZMO olacaktır.. Ben mevcut başkan Barış Bal'a çalışmalarından ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Yapılan seçim sonrasında ZMO Genç Başkanlığı'na Engin Aslan, Başkan Yardımcılığına  Seval Bolat, yönetim Kurulu üyeliklerine de  Ayşenur Topaloğlu, Enes Paban, Gizem Terzi seçildiler.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Genç, ZMO'lular, yeni, başkanlarını, seçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı