Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 19:00 Bu haber 5659 kez okundu
 
Samsun'da Halkın Otoparkını Özel Hastaneye Tahsis Ettiler
Samsun Büyükşehir Belediyesi, satış kararı aldığı Büyük Anadolu Hastanesi yanındaki halka açık olması gereken otoparkı önce şirkete devretti, şirket te Hastaneye Tahsis etti.
SİYASET Haberi
Samsun'da Halkın Otoparkını Özel  Hastaneye Tahsis Ettiler


Samsun'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi Otoparkı vakasından sonra bir otopark vakası da Büyükşehir'de yaşandı.


Otoparkı olması gereken ancak, imar yönetmeliklerine aykırı yapıldığı  için otoparkını kullanamayan  Büyük Anadolu Hastanesi'nin bu eksikliğini Samsun Büyükşehir Belediyesi hukuksuz bir kararla kapattı.

 

Hastanenin yanındaki otopark için Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nden satış kararı çıktı. Ancak satış yapılmadan hastane açıldığı için ortaya çıkan otopark sorunu da Büyükşehir'in otoparkını Hastaneye tahsis etmesi ile çözüldü.

 

OTOPARKIN ANAHTARI HASTANEYE TESLİM


Konu ile ilgili olarak bilgi aldığımız Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Otoparkın satılana kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kararı ile aylık 1000 TL Bedelle (KDV Dahil) Samsun Büyükşehir Belediyesi Şirketi olan Samsun Kültür ve Turizm A.Ş.'ye devredildiğini, şirketin de hastaneyi abone yaparak bo otoparkı sadece hastaneye tahsis ettiğini söyledi.

 

UYGULAMA VE KARAR  HUKUKSUZ 

 

Olaya tepki gösteren Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, bu uygulamanın yasalara aykırı olduğunu belirterek kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Memişoğlu, otoparkın bir hastaneye abonelik yapıldı gerekçesi ile tahsis edilerek kapatılamayacağını, otopark alanının satışa çıkarılamayacağını,  bölgenin buna uygun olmadığını ve vatandaşların otopark ihtiyaçları için bu otoparkı kullanabilmekleri gerektiğini söyledi. Memişoğlu buranın giriş çıkışı çok olan bölge olduğu ve tahsisin belediyeyi zarara uğratacağını da belirtti.

İshak Memişoğlu Sosyal Medya hesabından da tepkisini dile getirdi.


 İşte Memşoğlu'nun açıklaması: 

"İmar yönetmeliklerini hiçe sayarak ayırması gereken otoparklarını iptal eden ve işyerine çeviren özel hastanenin bu teşebbüsüne ortak olan İlkadım Belediyesi'ne ve bu usulsüzlüğe alet olarak halkın otoparkını özel hastaneye peşkeş çeken Büyükşehir’e birkez daha hatırlatıyorum....
Bu ülkede herşeye rağmen halen daha hukuk var, hukuka ve hukukun üstünlüğüne tam bağlı hukukçular var. Her koşulda Samsun’un ve samsun halkının çıkarları için hukuk kuralları içerisinde mücadeleye devam edeceğiz. ilgililere saygı ile duyurulur."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Halkın, Otoparkını, Özel, , Hastaneye, Tahsis, Ettiler, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı