Haber Detayı
24 Temmuz 2016 - Pazar 10:42 Bu haber 2116 kez okundu
 
Samsun'da İktidar Muhalefet Demokrasi İçin Yürüdü
Samsun Valiliği'nin koordinatörlüğünde AK Parti, CHP , MHP , SP ve BBP'nin talepleriyle Samsun'da düzenlenen "Aynı Bayrak Altında" Yürüyüşüne 20 binden fazla Samsunlu katıldı.
- Haberi
Samsun'da İktidar Muhalefet Demokrasi İçin Yürüdü

Samsunlular demokrasiye bağlılığını ve vatan sevgisini dün düzenlenen ve iktidar, muhalefet partileri, sivil toplum kuruluşları ve halkın da katılımıyla muhteşem bir yürüyüş düzenlediler.

Samsun'da Siyasi Parti İl Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ,Samsun Milletvekilleri, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin,  Samsun Milletvekilleri, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, spor camiası, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımı ile, Cumartesi günü saat 19.00’da 1919 metrelik Türk Bayrağı ile ‘Aynı Bayrak Altında’ demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin, beraberinde Samsun Milletvekilleri, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, spor camiası, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımı ile, Cumartesi günü saat 19.00’da 1919 metrelik Türk Bayrağı ile ‘Aynı Bayrak Altında’ demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi.

1919 metrelik şanlı bayrağımız; katılanlar ve Samsun Halkının elleri üzerinde Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak, lise caddesi ve çiftlik caddesi güzergahı devamıyla yürüyüşün start aldığı Cumhuriyet Meydanı'na kadar taşındı.1919 metrelik dev bayrağın büyük bir coşku ile Samsun caddelerinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar taşınması sırasında cadde kenarlarına ve evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar, alkışlarla sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhuriyet Meydanı'nda Samsun Halkına seslenen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, “Çok Değerli Samsunlu Hemşehrilerim; Bu akşam bu tabloyu görüyorsunuz. Tüm Samsun’un siyasi temsilcilerinin hepsi bu akşam buradalar.  Sizlere teşekkür ediyorum.  Sayın Cumhurbaşkanımızın , Sayın Başbakanımızın , tüm siyasi parti liderlerinin hepsiyle görüştüm sizlere selamları var. Hepimiz tek yürek olarak, birlikte olarak buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Ta ki, biz bu ülkede, bu cennet vatanda bir arada, beraberce geleceğe yürüyüşümüzde tek bir şüphemiz kalmayıncaya kadar. 

 Samsun işte bu tablosuyla gerçekten Türkiye’de örnek şehir olma  ve ilklerin şehri olma özelliğini ortaya koydu. Yürüyüşümüz için bize destek verdiniz. 20 bine aşkın Samsunlu hemşerim bizimle beraberdi. 15 Temmuz gecesi asker ünüforması giymiş teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin o şanlı üniformasını giymiş teröristler, FETÖ terör örgütü üyesi teröristler, milli iradeye, devlete ve millete karşı bir ayaklanmaya giriştiler. Samsun, Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve çalışanları dik durarak hepsi devletimizin yanında oldular" dedi.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Vali İbrahim Şahin’in katılımları ile gerçekleşen ‘Aynı Bayrak Altında’ demokrasi yürüyüşüne ayrıca, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Ahmet Demircan, Hayati Tekin, Kemal Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, Faruk Necmi Kurt, Canik Kaymakamı İlhan Turgut, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Yaşin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik  Karadeniz Bölge Komutanı  SG. Albay Murat Özer, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz, MHP İl Başkanı Taner Tekin, Sadet Partisi İl Başkanı Hasan Var, BBP İl Başkanı Coşkun Arslan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, iş adamları, öğrenciler, sporcular ve binlerce vatandaş katıldı

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, İktidar, Muhalefet, Demokrasi, İçin, Yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı