Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 14:14 Bu haber 222 kez okundu
 
Samsun’da İstihdam Ve Kariyer Merkezi Aracılığıyla İş Bulanların Sayısı Arttı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, İstihdam ve Kariyer Merkezi, iş arayanlar ve eleman arayanları bir araya getiriyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun’da İstihdam Ve Kariyer Merkezi Aracılığıyla İş Bulanların Sayısı Arttı

Kariyer Merkezi kurulduğu günden bugüne kadar bin kişiyi işe yerleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talimatıyla kurulan İstihdam ve Kariyer Merkezi iş arayan vatandaşları özel sektördeki işverenlerle buluşturarak bir anlamda istihdam sorununa hızlı katkı sunuyor. Özel sektör firmalarının personel taleplerini aldıktan sonra kayıtlı başvurulardan yönlendirme yapan merkez yetkilileri, işe alım süresince takibini de titizlikle gerçekleştiriyor. Olumsuz sonuç alınması halinde başvuru sahibi yeni bir işe yönlendiriliyor.

İSTİHDAM VE KARİYER MERKEZİ ARACILIĞIYLA İŞ BULANLARIN SAYISI ARTIYOR


Büyükşehir Belediyesi, 'kişisel ve kurumsal eğitimler', 'özgeçmiş oluşturma' gibi konularda da iş arayanların işgücü piyasası hakkında bilgilenmelerini sağlıyor. 2019 yılının Ağustos ayında kurulan merkez kurulduğu günden bugüne bin kişiyi işe yerleştirirkensadece Samsun merkezinde değil ilçelerde de iş arayanla işveren arasında köprü görevi yürütüyor.


İŞVERENE NİTELİKLİ PERSONEL KONUSUNDA YARDIMCI OLUYORUZ
İstihdam ve Kariyer Merkezinin iş arayanlar ile işveren arasında bir köprü görevi gördüğünü belirten Merkez Sorumlusu Büşra Doğan, "Vatandaşlarımıza kariyer danışmanlarımız aracılığı ile iş bulma süreçlerinde destek oluyoruz. Aynı zamanda Samsunlu iş verene de nitelikli personel bulma konusunda yardımcı olarak doğru işe doğru kişiyi yönlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, İstihdam, Ve, Kariyer, Merkezi, Aracılığıyla, İş, Bulanların, Sayısı, Arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı