Haber Detayı
25 Aralık 2020 - Cuma 13:06 Bu haber 331 kez okundu
 
Samsun’da İtfaiye personeline eğitim
Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığıpersoneline trafik kazalarında veya park halindeki araçlarda çıkan yangına karşı iş güvenliği ve müdahale yöntemleri eğitimi verildi.
ASAYİŞ Haberi
Samsun’da İtfaiye personeline eğitim

  Eğitimler sonucunda yapılan sınavla 186 itfaiyeci, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ulusal ve uluslararası meslek standartlarını temel alan 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kanunu‘nda yaptığı değişiklikle getirilen iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin teknik ve mesleki yeterlilik şartı sebebiyle eğitim düzenledi. Teorik ve pratik eğitimlerde itfaiyecilere trafik kazalarına karışan araçlarda yangın meydana gelmemesi için motor ve mekanik aksamlarına doğru müdahale yöntemleri öğretildi. Ayrıca motorlara bakım yapmadan önce alınması gereken güvenlik tedbirleri, yanıcı parlayıcı malzemelere karşı alınacak önlemler, çalışan makinenin durdurulması, bakım onarım sırasında koruyucu güvenlik malzemelerinin giyilmesi gibi konular anlatıldı.

İtfaiye personeli, eğitimler sonucunda bakanlığın yetkilendirdiği Sınav ve Belgelendirme Merkezi tarafından yapılan sınavı başarıyla tamamladı. 186 itfaiyeci, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, İtfaiye, personeline, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı