Haber Detayı
19 Mayıs 2022 - Perşembe 13:23 Bu haber 158 kez okundu
 
Samsun’da İzcilerden ‘Kurtuluşa İlk Adım Milli Bilinç Kampı’
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde izciler, Samsun Doğu Park’ta kamp yaptı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun’da İzcilerden ‘Kurtuluşa İlk Adım Milli Bilinç Kampı’

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,  Doğu Park’ta kamp yapan izcilere simit ve sahlep ikram etti

 

Türkiye İzcilik Federasyonu ve Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından dört gün boyunca sürdürülen ‘Kurtuluşa İlk Adım Milli Bilinç Kampı’nı ziyaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, izcilere sahlep ve simit ikramında bulundu.

 

“Gençlerimizle gurur duyuyoruz”

Samsun Doğu Park’ta 14 farklı ilden 407 izcinin misafir edildiği kampı ziyaret eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, sabah kahvaltısını izcilerle birlikte yaptı. Kendisinin de gençlik döneminde izci kampına katıldığını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Gençlerin bu heyecanına ortak olmak adına sabah kahvaltısında onlarla bir araya geldik. Onların böylesine anlamlı bir amaç için bir araya gelmesi hepimizi gururlandırdı. Farklı illerden gelen bu gençlere ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duymaktayız” diye konuştu. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nun da katıldığı ziyarette Canik Belediyesi’ne ait Gönül Sofrası aracı tüm izcilere sahlep ve simit ikramı yaptı.

 

Gençlerin pek çok kültürel ve sportif aktivite ile meşgul olduğu ‘Kurtuluşa İlk Adım Milli Bilinç Kampı’ 19 Mayıs akşamına kadar devam edecek.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, İzcilerden, ‘Kurtuluşa, İlk, Adım, Milli, Bilinç, Kampı’,
Yorumlar
Haber Yazılımı