Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 18:50 Bu haber 1834 kez okundu
 
Samsun'da kısa dönem 95 acemi er yemin etti
Samsun'da acemi eğitimlerini tamamlayan 373. kısa dönem 95 er için yemin töreni düzenlendi.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da kısa dönem 95 acemi er yemin etti

Samsun'da Bafra Yeni Spor Salonu'nda, acemi eğitimlerini tamamlayan 373. kısa dönem 95 er için yemin töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören sonrası Jandarma Er Hüseyin Yıldız, 373’üncü kısa dönem yükümlü erler adına bir konuşma yaptı. Hemen ardından Jandarma Er İsmail Demir'in okuduğu 'Ben Askerim' şiiri, duygu yüklü anlara yol açtı. 

İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, burada yaptığı konuşmada, her Türk gibi askerlik görevini ifa etmek üzere birliklerine katılanların üç haftalık eğitimlerini tamamladıklarını söyledi.

Vatan ve millet uğruna canlarını feda edeceklerini haykırarak laik cumhuriyeti her ne pahasına olursa olsun koruma ve kollama azmiyle şehit kanlarından oluşmuş al bayrak ve silah üstüne el koyarak ant içtiklerini anlatan Ağaoğlu, "Unutmayın ki Anadolu'yu asırlardır bizlere vatan yapmış, bu uğurda kanını akıtarak şehit olmuş bir milletin evlatlarıyız. Dün olduğu gibi bugün de içte ve dışta hiçbir güç, sizi birbirinizden kopartamaz ve güzel vatanımızı parçalayamaz." dedi. 

 

Yemin törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, daire amirleri, sivil toplu kuruluşları temsilcileri ve asker aileleri katıldı.

 

Daha sonra vatani görevlerini yapan kısa dönem yükümlü erlerin ant içme töreni gerçekleştirildi. Tören sonunda ise  Başkan Zihni Şahin, eğitimleri süresince başarı elde eden askerlere çeşitli hediyeler verdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, kısa, dönem, 95, acemi, er, yemin, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı