Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 18:30 Bu haber 1531 kez okundu
 
Samsun'da Korona Virüs Fırsatçılarına Sıkı Denetim
Samsun'da Ticaret İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Büyükşehir Belediye Başkanlıgı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Kolluk kuvvetleri ile birlikte yapılan denetimlerde 201 işyerinin 91'inde maske, dezenfektan ve kolonya fiyatlarında yüksek artış olduğu tespit edildi.
SAĞLIK Haberi
 Samsun'da Korona Virüs Fırsatçılarına Sıkı Denetim

 

Samsun Valiliği denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

 

"Ticaret İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Büyükşehir Belediye Başkanlıgı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Kolluk kuvvetlerimiz ile birlikte İlimizde bugüne kadar 201 işyerinde Cerrahi Maske, 3M Maske, Dezenfektan ve Kolonya denetimi yapıldı. Yapılan denetimlerde 91 işyerinde (80 Eczane, 11 Medikal Ürün Satıcısı) cerrahi maske, 3M maske, dezenfektan ve kolonya satış fiyatlarında yüksek artış olduğu tespit edilmiştir.


Denetimle ilgili belgeler 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 77’nci maddesinin 13 üncü fıkrası ve 78’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca gerekli idari yaptırımlar yerine getirilmek üzere Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir. Haksız fiyat artışı ile ilgili denetimlerimiz devam etmedir.


Haksız fiyat artışlarıyla karşılaşan tüm vatandaşlarımız; Ticaret Bakanlığımızın HFA-bildirim uygulamasından, ALO 175 Tüketici Danışma Hattından veya Ticaret İl Müdürlüğümüzün 0 362 420 06 70 numaralı telefonundan şikâyetlerini iletebilirler.        

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Samsun'da, Korona, Virüs, Fırsatçılarına, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı