Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 12:16 Bu haber 417 kez okundu
 
Samsun’da Marketlere Fiyat Ve Stok Denetimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri fiyat artışı ve stokçulukla ilgili denetimlerini sürdürüyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun’da Marketlere Fiyat Ve Stok Denetimi

 

 16 Eylül’den bu yana denetlenen 500 işyerinden usulsüzlük yaptığı belirlenen 60 işyeri hakkında yasal işlem yapıldı.

 

Samsun Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü veBüyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından geçen 16 Eylül tarihinden buyana haksız fiyat artışı ve stokçulukla ilgi denetim yapılıyor. Ekipler tarafından bu zamana kadar kentte 500 iş yeri denetlenirken 4 bin 200 ürünün fiyatı kontrol edildi. Eksikleri tespit edilen 60 işyeri hakkında gereği yapılmak üzere İl Ticaret Müdürlüğü tarafından Ticaret Bakanlığı’na bildirildi.

Denetim çalışmaları ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Özel Güvenlik ve Koordinasyon Şube Müdürü Cemil Köksal,“Ticaret İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyemiz zabıta ekiplerince, haksız fiyat artışı, satıştan kaçınma, stokçuluk ve özellikle fiyat, etiket konularında denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar 500 işyerinde denetim gerçekleştirdik. 4 bin 200 ürün tek tek fiyat etiketleri kontrol edilerek artışlarda herhangi bir usulsüzlük olup olmadığı konusunda gerekli denetimler yapıldı. 60 işyerinde usulsüzlük tespit edildiğinden Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından bakanlığa bildirilerek yasal işlemlerin yapılması sağlanmıştır. Bu konuda vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için bu denetimlerimizi yoğunlaştırarak yapmaktayız. Amacımız fiyat artışlarından vatandaşlarımızı mağdur etmelerini önlemek” dedi.

          

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Marketlere, Fiyat, Ve, Stok, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');