Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 11:36 Bu haber 6623 kez okundu
 
Samsun'da Milletvekili ve Belediye Başkanı'ndan CHP İl Başkanı Belirleme Yemeği
CHP'de İl Kongresi yaklaşırken ve adaylar ortaya çıkarken, Pazartesi Günü Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin organizasyonu ve CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun da bulunduğu ilçe başkanları yemekli toplantısı CHP'yi karıştırdı.
SİYASET Haberi
Samsun'da Milletvekili ve Belediye Başkanı'ndan CHP İl Başkanı Belirleme Yemeği

Çağrısı geçtiğimiz hafta yapıldığı belirtilen yemekli toplantıya 15 ilçe başkanının katıldığı, toplantıda CHP İl Başkanlığı için tek ortak adayla gidilmesi yönünde görüşün ilçe başkanlarına iletildiği toplantı sonrasında, CHP İl Başkanlığına ortak aday olarak eskiden belediye başkanlığı ve İl Başkanlığı yapan bir siyasetçinin önerildiği ileri sürüldü.

 

İLÇE BAŞKANLARI KARŞI ÇIKTI

 

Yemekli toplantıya katılan ilçe başkanlarının milletvekili ve Belediye Başkanına demokratik kurallar gereği böyle bir uygulamanın CHP'de olamayacağı, örgütün ve delegelerin iradelerinin geçerli olduğu ifade edildi.

 

Ancak yemek sonrasında toplantı bitiminde eski bir siyasetçinin adının ortak aday olarak önerildiği de ileri sürüldü.

 

Yapılan tek aday belirleme toplantısına CHP örgütünden büyük tepki geldi. Adaylar ve delegeler örgüt delege ve seçmen iradesine ipotek konulamayacağını, atanmış adayla seçime gitmenin demokratik olmadığını ifade ederek tepkilerini sürdürdüler.

 

Özellikle Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin organize ettiği toplantıya CHP'li tek milletvekilinin katılması, Kemal Zeybek'in, demokratik olarak böyle bir toplantının uygun olmadığı gerekçesi ile toplantıya katılmadığı CHP kulislerinde konuşulurken, bir ilçe belediye başkanı ve milletvekilinin bu tarz müdahalesinin CHP'ye yakışmadığı yorumları CHP tabanında ve sosyal medyada giderek artan paylaşımlar arasına girdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Milletvekili, ve, Belediye, Başkanı'ndan, CHP, İl, Başkanı, Belirleme, Yemeği, ,
Yorumlar
aside>
Haber Yazılımı