Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 00:15 Bu haber 3165 kez okundu
 
Samsun'da ‘Milli Mücadele’nin 100. Yılı Samsun’ Pul Sergisi
Samsun'da Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle, ‘Milli Mücadele’nin 100. Yılı Samsun’ konulu pul sergisi açıldı.
KÜLTÜR Haberi
Samsun'da ‘Milli Mücadele’nin 100. Yılı Samsun’ Pul Sergisi

Atatürk Kültür Merkezi’nde Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından açılan sergi,  20-29 Mayıs 2019 tarihleri arasında gezilebilecek.


Milli Mücadele’nin 100. Yılı kutlama programlarının devam ettiğini ifade eden Vali Osman Kaymak, “Yıl başından bu yana Samsun bu kapsamda bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Biz bu etkinlikleri hazırlıklar yaparak 5-6 ay öncesinden başlattık. 19 Mayıs 2019 günü de bu kutlama programlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla birlikte zirveye çıkardık. Samsun’a ve ülkemize yakışır bir şekilde etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Bu vesileyle Samsun en iyi şekilde Türkiye gündemine oturmuş oldu. 100. Yıl kutlamalarını sadece Samsun’la bağlı olmaması bu kutlamaların bütün illere yayılması önemliydi. Çünkü 19 Mayıs 1919 tarihi sadece Samsun’un kurtuluşu değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu. O anlamda Sayın Cumhurbaşkanımız bu kutlama etkinliklerini himayelerine alarak bu etkinliklerin bütün illerde kutlanmasını sağladılar.

 O çerçevede biliyorsunuz bir genelge yayınlandı. Bu genelgeye göre de kutlamalar Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara şeklinde devam edecektir.Bütün Samsunluları bu sergiyi görmeye ve gezmeye davet ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sergimizin hayırlı olmasını diyiyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından PTT Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Karaca tarafından Vali Osman Kaymak ve protokol üyelerine, 'Milli Mücadele'nin 100.Yılı'na özel hazırlanan pul ve kişisel pul hediye edildi.

Sergiye ayrıca, Samsun Valisi Osman Kaymak'ın eşi Emine Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk,Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Murat Hazinedaroğlu,Posta ve Telgraf teşkilatı Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Karaca, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, ‘Milli, Mücadele’nin, 100., Yılı, Samsun’, Pul, Sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı