Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 14:50 Bu haber 615 kez okundu
 
Samsun'da miniklerden İklim Değişikliğine karşı grev
16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg'in başlattığı okul boykotlarını destekleyen minik öğrenciler, herkesi iklim değişikliği ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmeye davet etti.
ÇOCUK Haberi
Samsun'da miniklerden İklim Değişikliğine karşı grev

 Tüm dünyada Z Kuşağı'nın başını çektiği küresel bir harekete dönüşen “İklim İçin Okul”, “Gelecek İçin Cuma Günleri” adı altında gerçekleştirilen okul grevleri, gezegeni yok oluş sürecine sürükleyen politikalara dur demeyi amaçlıyor

‘AMACIMIZ ŞEFKAT GÖSTEREN BİR NESİL YETİŞTİRMEK’
Neşeli Yüzler Kreş ve Anaokulu sorumlu Müdürü Senem Temelli Gültekin,"Bizler bu davete duyarsız kalmak istemedik. Dünyamız sadece 1,5 derece daha ısınırsa insanlığın geri dönüşü mümkün olmayan bir yıkımla yüz yüze kalacağının farkındayız. Sonuçta çocuklarımızın geleceği  söz konusu. Eğitimimizin bir parçası olan 'Duyarlı, çevresini koruyan ve canlılara sevgi amacımız şefkat gösteren bir nesil yetiştirmek ' ise onlara daha yaşanır bir dünya bırakmak en büyük görevimiz. Çocuklarımızın sesini her yerden duyurmamız gerektiğini düşünüyoruz ve okullarımızı iklim için ses çıkarmaya davet ediyoruz"diye konuştu.
Köksal ÖNER 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, miniklerden, İklim, Değişikliğine, karşı, grev,
Yorumlar
Haber Yazılımı