Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 17:03 Bu haber 3684 kez okundu
 
Samsun'da Mültecilere Ait Kaçak Turizm Acentaları Kapatılıyor
TÜRSAB Karadeniz BTK (Bölge Temsil Kurulu ) tarafından tespit edilerek tutanak tutulan Samsun'da mültecilere ait ruhsatsız ve turizm belgesiz çalışan 10 kaçak işletmeden 4 tanesi kapatıldı.
TURİZM Haberi
Samsun'da Mültecilere Ait  Kaçak Turizm Acentaları Kapatılıyor

 

Mültecilerin Karadeniz Bölgesi'nde , özellikle Samsun'da kaçak turizm acentalığı ve seyahat işlemeciliği yaptıklarını belirten TÜRSAB Karadeniz BTK (Bölge Temsil Kurulu) Başkanı Yılmaz Uzunlar "Yaptığımız denetim ve tutanaklarımız sonucunda müracaatımız değerlendirildi ve Samsun'da kaçak faaliyet gösteren mültecilere ait 10 turizm işletmesinin 4'ünün kapatma kararının çıktığını söyledi.

Geri kalan 6 kaçak işletmenin de faaliyetten men edilerek kapatılmasını beklediklerini ifade eden Yılmaz Uzunlar, " Türkiye'de Turizm Acentası açabilmek ve taşımacılık yapmak için ekonomik ve bürokratik bir çok zorluklar var. Ancak Türklere uygulanan bu ekonomik ve bürokratik zorluklar ve işletmelerin yasal hale getirilmesi mültecilerden istenmiyordu.

Biz de TÜRSAB olarak gerken denetimlerimizi yaptık, tutanaklarımızı tuttuk ve başta Sayın Valimiz olmak üzere yetkililere ilettik. Bunun sonuçlarını da almaya başladık. 4 kaçak işletmenin kapatıldığını,öğrendik. Kalan 6 işletme için de aynı kararın uyguşanmasını bekliyoruz. Yetkililere teşekkür ederiz. Çalışmalarımız ve denetimlerimiz sürecek" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Mültecilere, Ait, , Kaçak, Turizm, Acentaları, Kapatılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı