Haber Detayı
30 Haziran 2016 - Perşembe 11:38 Bu haber 2408 kez okundu
 
SAMSUN'DA NE KADAR IŞİD MİLİTANI VAR ?
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İstanbul Atatürk Havalimanına yapılan ve 41 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırı sonrasında yaptığı açıklamada Samsun'da bulunan mülteciler arasında kaç İŞİD militanı olduğunu sordu .
SİYASET Haberi
 SAMSUN'DA NE KADAR IŞİD MİLİTANI VAR ?


CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İstanbul Atatürk HavalimanıWna yapılan ve 41 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırı sonrasında Türkiye ve Samsun'un ne kadar güvenli bir şehir olduğu sorusunu akla getirdiğini söyledi.

Akcagöz açıklamasında, "  Samsun, her ne kadar güvenli bir şehir olarak lanse edilse de, zaman zaman bir takım operasyonların yapıldığını ve Işid örgütü militanlarının yakalandıklarını biliyoruz. Atatürk Havalimanı'nda yaşanan saldırı, ülkemizin ve yaşadığımız şehir olan Samsun'un, ne kadar güvenli şehir olduğu sorusunu akla getirmektedir." dedi.

YAKALANAN İŞİD MİLİTANLARI SAMSUN'A TATİLE GELMEDİ

         Yakalanan Işid militanlarının, Samsun'a tatile gelmediklerinin açık olduğunu belirten Akcagöz, " Samsun'da binlerce Suriyeli, Iraklı ve Afgan mülteci yaşamaktadır. Kayıtlı mültecilerin bir anlamda denetlenebilirliği söz konusudur. Ancak Samsun'da kayıt dışı göçmenlerin varlığından da söz edilmektedir. Ülkenin güney sınırlarının yol geçen hanına döndüğü, İslamcı teröristlerin elini kolunu sallaya sallaya ülkemize giriş yaptıkları düşünüldüğünde, Samsun'da kaçak göçmen sayısı ne kadardır, bunu bilmek Samsun'da yaşayan vatandaşlar olarak doğal hakkımızdır. " diye konuştu.

SAMSUN'DA İŞİD MİLİTANINI TANIMA KURSU AÇILSIN

          Samsun Valiliği ve Emniyet birimlerinin, Samsun'da kayıt dışı göçmen sayısını tahmini de olsa kamuoyu ile paylaşması gerektiğini ifade eden Akcagöz, "  Yakalanan kaçak göçmen var mıdır? Bu yönde bir çalışma yapılmadıysa bunu da bilmek isteriz. Şayet bu yapılmayacak ise, başka kurslar açmak yerine bizzat Valilik tarafından Samsun'da acilen, "Işid militanını tanıma kursu" açılmalıdır. Yoksa biz Samsun halkı olarak, kim Işid, kim El Kaide, Kim El Nusra örgütü militanı anlayabilecek alt yapıya sahip değiliz." şeklinde konuştu. 
        

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , SAMSUN'DA, NE, KADAR, IŞİD, MİLİTANI, VAR, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı