Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 10:32 Bu haber 2217 kez okundu
 
Samsun'da o ilçelerin kaymakamlıklarına yeni atamalar
Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.
SİYASET Haberi
  Samsun'da o ilçelerin kaymakamlıklarına yeni atamalar

Samsun'da da İlkadım, Bafra, Terme, Asarcık Kaymakamlıklarına yeni atamalar yapılırken, İlkadım Kaymakamı İbrahim keklik Samsun Vali Yardımcısı oldu.

İşte Samsun Atamaları:
Bafra Kaymakamlığı'na Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen;
İlkadım Kaymakamlığı'na Yomra Kaymakamı Hasan Balcı;
Terme Kaymakamlığı'na Sinop Türkeli Kaymakamı Murat Zadeleroğlu;
Asarcık Kaymakamlığı'na Bolu Menden Kaymakamı Hasan Günaydın Atandı.
Samsun Kavak Kaymakamı Recep Koşal ise, Kars Sarıkamış Kaymakamlığı'na atandı.

 Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tüm ilçelere kaymakam ataması yapıldı. Atama kararnamesi ile Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde görev yapan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyımlık görevi icra edenlerden tayine tabi olanlar daha üst görevlerde değerlendirildi.


İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi. 
Buna göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli 10 mülki idare amirinin yerleri değiştirildi, 13 kaymakam ve 4 vali yardımcısı bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi.

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görevli 29 mülki idare amiri ise yapılan değerlendirmeler neticesinde mülkiye müfettişliğine atandı. Merkezde görev yapan 4 mülki idare amirinin, vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapıldı.

Söz konusu kararname ile geçen dönemde de uygulanmasına gayret edilen atamalar ile vali yardımcıları kaymakamlık görevine getirilerek bu kapsamda 616 olan vali yardımcısı sayısı 3 yıllık süreç içerisinde 315'e indirildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU'DAKİ TÜM İLÇELERE ATAMA YAPILDI

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirildi. 
Bu kaymakamlar belirlenirken tecrübeli ve başarılı olanlar arasından seçim yapıldı.

KAYYIMLIK GÖREVİ İCRA EDENLER DAHA ÜST GÖREVLERE GETİRİLDİ

Atama kararnamesi ile Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde görev yapan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyımlık görevi icra edenlerden tayine tabi olanlar daha üst görevlerde değerlendirildi.

İŞTE ATAMALARTIN TAM LİSTESİ:
(Linke Tıklayarak Ulaşabilirsiniz)

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/08/20190808-1.pdf

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , Samsun'da, o, ilçelerin, kaymakamlıklarına, yeni, atamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı