Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 11:37 Bu haber 3007 kez okundu
 
Samsun'da Öğrencilere ve Vatandaşa Ulaşım İndirimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi belediye otobüsü, halk otobüsü ve teleferik işletmelerinde geçerli öğrenci abonmanlık tarifesinde yüzde 33, vatandaşlara da yüzde 12-24 oranında indirim yaptı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun'da Öğrencilere ve Vatandaşa  Ulaşım  İndirimi


Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir’in talimatıyla tramvay, belediye otobüsü, halk otobüsü ve teleferik işletmelerinde geçerli abonmanlık tarifesinde indirim yapıldı. Öğrenciler artık ulaşımdan yüzde 33 indirimli yararlanacak.
 


Yeni güncellemeye göre öğrenci abonmanlığında yüzde 33, sivil abonmanlık ücretlerinde ise yüzde 12 ile yüzde 24 arasında indirim yapıldı. Öğrenci biniş ücreti, 100 binişlik abonman kartında 1.95 TL’den 1.30 TL’ye, 150 binişlik abonman kartında ise 1.26 TL’ye düştü.

 

Sivil abonman kartı sahipleri ise yeni indirimli tarifeye göre tramvay, belediye otobüsü, teleferik işletmelerini 2,33 TL ile 2,60 TL arasındaki indirimli fiyatlarla kullanabilecek.

 

Gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirten Başkan Mustafa Demir, “Öğrencilerimiz bizim umudumuz. Gençlerimizi çok seviyoruz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak, daha iyi sosyal ve ekonomik şartlar sunmak bizim görevimiz. Zaman zaman öğrencilerle biraraya geliyoruz ve onların taleplerini dinliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin en çok talep ettiği konu ulaşım ücretlerinin düşürülmesiydi. Biz de onların bu talebine istinaden onları sevindirecek bir indirim kararı kaldık. Öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Öğrencilere, ve, Vatandaşa, , Ulaşım, , İndirimi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı