Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 18:22 Bu haber 1588 kez okundu
 
Samsun'da Öğretmenler Hergün Saat 14.00'te öğrencilerini Arayacak!...
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü 20 bin öğretmenin, 250 bin öğrenciye psikososyal destek sağlaması için öğrencilerini arayarak görüşme sağlaması planlandı.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da Öğretmenler Hergün Saat 14.00'te öğrencilerini Arayacak!...

 
 
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  "ÖĞRETMENİM; SIRA BENDE"  başlığı altında Samsun’ da görev yapan 20 bin öğretmenin  Samsun’da eğitim öğretim gören 250 bin öğrenciyi telefonla arayarak görüşme sağlaması uygulamasını hayata geçiriyor.
 
 
Öğrencilere  psikososyal destek sağlamak amacıyla başlatılacak olan uygulamada öğretmenler,   30 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren her gün saat 14.00 de öğrencilerini arayarak görüşme yapacak.
 
 
 
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden uygulama ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
 
"Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) sebebiyle 23 Mart 2020 tarihi itibariyle öğrenciler uzaktan eğitim için evdeler. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu kapsamda öğrencilerini çok iyi tanıyan öğretmenlerin çocuklarımızın yanında olması sağlanarak öğrencilerin süreç içerisindeki motivasyonunu attıracak, kendilerini güvende hmelerini sağlayacak ve bu zor süreci çocukların sağlıklı geçirebilmelerine hedefleniyor.
 
 
Telefon görüşmesinde öğretmenler tarafından öğrencilere evde oldukları sürelerde zamanını verimli geçirebilmesi ve Koronavirüs den korunma yolları hakkında daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından bildirilen içeriklerden faydalanarak önerilerde bulunacak. Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayacak.Ayrıca öğretmenler aradıkları öğrencilere eğlenceli görevler  vererek araştırma yapmanın heyecanını öğrencilerde oluşturacaklar.
Etkinliğe katılmak isteyen öğretmenler samsunakademi.meb.gov.tr adresinde yer alan formu doldurarak başvuru yapabilecek."
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Öğretmenler, Hergün, Saat, 14.00'te, öğrencilerini, Arayacak!...,
Yorumlar
Haber Yazılımı