Haber Detayı
26 Nisan 2022 - Salı 14:36 Bu haber 1936 kez okundu
 
Samsun’da Okul Müdürü 23 Nisan Törenini iptal etti
Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, Samsun Sakarya İlkokulu Müdürü’nün 23 Nisan etkinliklerini akşam saatlerinde attığı mesajla iptal edip ertelediğini söyledi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun’da Okul Müdürü 23 Nisan Törenini iptal etti

Törenin 25 Nisan Pazartesi günü yapılabildiğini belirten Topaloğlu, Samsun Valiliğinin ve İl Milli  Eğitim Müdürlüğü'nün kararı olmadan törenlerin iptal edilip ertelenmesinin çocukları hayal kırıklığına uğrattığını ifade etti.

Arzu Topaloğlu yaptığı bası açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ÇOCUKLARIMIZA BAYRAM SEVİNCİNİ YAŞATTIRMAYAN BU LİYAKATSIZLIKLA OKULLAR YÖNETİLEMEZ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yılında her yıl olduğu gibi ilkokul ve ortaokullarda çocuklarımız, bayramlarını çeşitli etkinliklerle ve törenlerle    yurdun dört bir yanında kutladılar.

Ancak Samsun Sakarya ilkokulunda zamanında yapılması gereken 23 Nisan Etkinlikleri anlaşılmaz bir şekilde okul yönetimi tarafından akşam saatlerinde atılan mesajlarla iptal edildi. 

Program 25 Nisan Pazartesi günü ancak yapılabildi. Samsun Valiliğinin ve İl MEM tarafından törenlerin ve kutlamaların iptaliyle ilgili hiçbir karar alınmamışken bir okul yöneticisinin kendi inisiyatifiyle 23 Nisan etkinliğini iptal edip ertelemesi kendini bayrama hazırlamış çocuklarımız için tam bir hayal kırıklığı yarattı. 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen böyle bir günde Çocuklarımıza Bayram sevincini zamanında yaşattırmayan bu sorumsuzluk karşısında çocuklarımızın hayal kırıklığını gidermese de yetkililerden Milli Bayramlarımızda günün anlamına yönelik daha özenli ve liyakatlı bir yaklaşım sergilemesini beklemekteyiz.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Okul, Müdürü, 23, Nisan, Törenini, iptal, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı