Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 16:14 Bu haber 844 kez okundu
 
Samsun’da Okullar Arası Kros İl Yarışmaları Tamamlandı
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından organize edinilen Yıldızlar Kız-Erkek, Gençler A-B Kız, Erkek Kros İl Birinciliği Müsabakaları 10 Aralık 2019 tarihinde oynanan final yarışmalarının ardından sona erdi.
SPOR Haberi
Samsun’da Okullar Arası Kros İl Yarışmaları Tamamlandı

Okul Sporları Şube Müdürlüğü'nün 2019 yılı faaliyet takviminde yer alan Kros İl Birinciliği müsabakaları Doğu Park’ta düzenlenen maçlar ile tamamlandı. Çekişmeli geçen yarışmalar; Genç A Erkek 5 bin m, Genç B Erkek 5 bin m, Genç A Kız 3 bin m, Genç B Kız 3 bin m, Yıldız Erkek 3 bin m ve Yıldız Kız 3 bin m kategorilerinde toplam 352 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın olduğu İl Birinciliği Müsabakalarında büyük bir fair-play örneğine yaşandı. Salıpazarı Hasan Çelebi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Gülcan Yıldız, yarışma esnasında yere düşen arkadaşını fark edince yarışmayı bırakarak rakibine yardımcı olarak büyük bir fair-play örneğine imza attı. Bu centilmence davranışın ardından sporcumuzu Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak madalya ve t-shirt ile ödüllendirerek teşekkür etti.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak, Okul Sporları tertip komitesi üyesi Eyüp Sabri Yılmaz ve Numan Güvelioğlu, Okul Sporları Personeli Vural Bölükbaş, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Antrenörleri takdim etti.

Dereceye giren sporcularımız 8 Ocak 2020 tarihinde ilimiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan Kros Grup Müsabakalarına katılma hakkı kazandılar.

Kategorilerinde dereceye giren takım ve sporcularımızın sıralaması;

Yıldız Kız Ferdi;

1- Mehtap Konuşum - Asarcık Atatürk Ortaokulu

2- Simge Kale - Asarcık Atatürk Ortaokulu

3- Kafiye Akçay - Vezirköprü YBO

4- Zehra İleri - Vezirköprü YBO

 

Yıldız Kız Ferdi;

1- Asarcık Atatürk Ortaokulu

2- Vezirköprü YBO

3- Asarcık YBO

4- Çarşamba / Değirmenbaşı Ortaokulu

 

Yıldız Erkekler Ferdi;

1- Tuncay Alıcı - Asarcık YBO

2- Ramazan Diken - Vezirköprü İmam Hatip Ortaokulu

3- Ali Işık - Vezirköprü İmam Hatip Ortaokulu

4- Hasan Aktaş - Vezirköprü İmam Hatip Ortaokulu

 

 

Yıldız Erkekler Takım;

1- Vezirköprü İmam Hatip Ortaokulu

2- Asarcık YBO

3- Cemil Meriç Ortaokulu

4- Çarşamba / Değirmenbaşı Ortaokulu

 

 

 

Genç Erkekler A Ferdi;

1- Emir Bişi - Kavak Anadolu Lisesi

2- Hüseyin Gözüpek- Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

3- İlyas Yılmaz - Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

4- Yusuf Bozkurt - Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

 

Genç Erkekler A Takım;

1- Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

2- Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi

3- Huriye Suer Anadolu Lisesi

4- Çarşamba Yıldıray Çınar MTAL

 

Genç Erkekler B Ferdi;

1- Furkan Şahin - Çarşamba Yıldıray Çınar MTAL

2- Eray Şencan - Özel Çarşamba 19 Mayıs Teknoloji Koleji MTAL

3- Ramazan Emir Tanrıkulu - Tekkeköy Yavuz Selim AİHL

4- Efe Kağan Türkdal - Çarşamba Yıldıray Çınar MTAL

 

Genç Kızlar A Ferdi;

1- Sinem Kalaycı - Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

2- Sedanur Göçer - Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

3- Nazlı Şakar  - Kavak Anadolu Lisesi

4- Zeynep Koral - Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

 

Genç Kızlar A Takım;

1- Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi

2- Kavak Anadolu Lisesi

3- Vezirköprü Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

4- Vezirkörpü Ayşe Hatun MTAL

 

Genç Kızlar B Ferdi;

1- Emine Kara - Asarcık Şehit Zafer Akkuş Anadolu Lisesi

2- Hatice Erginer - Asarcık Şehit Zafer Akkuş Anadolu Lisesi

3- Hülta Dikmen - Asarcık Halil İyison A.H.İ.L

4- Kadriye Yıldız - Asarcık Şehit Zafer Akkuş Anadolu Lisesi

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Okullar, Arası, Kros, İl, Yarışmaları, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı