Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 11:23 Bu haber 2369 kez okundu
 
Samsun'da OMÜ ve Kahveciler Odası İşbirliği İle Erkek Sağlığına Yönelik Sağlık Taraması
OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı Öğrencileri Samsun Kahveciler Odası işbirliği ile Samsun'da Çay Ocakları ve kahvehanelerde erkek sağlığına yönelik sağlık taraması yaptı.
SAĞLIK Haberi
Samsun'da OMÜ ve Kahveciler Odası İşbirliği İle  Erkek Sağlığına Yönelik Sağlık Taraması

Erkek Sağlığına Yönelik Farkındalığı artırmak amacıyla yapılan sağlık taramasına 38 öğrenci ve 8 öğretim görevlisi katıldı. Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara ve Genel Sekreteter Bircan Alaca, sağlık taraması yapan ekibe eşlik etti.

 

Erkek Sağlığına Yönelik Farkındalığı artırmak amacıyla yapılan sağlık taraması uygulaması hakkında bilgi veren Dr.Öğretim Üyesi Figen Çavuşoğlu," Samsun Kahveciler Odası işbirliği ile, Samsun'da bulunan çay ocakları ve kahvehanelerde Hemşirelik Bölümü öğrencilerimizle birlikte toplumda erkek sağlığını koruma ve geliştirme ile ilgili farkındalık çalışması yaptık. Samsun şehir merkezinde yeralan kahvehaneler ve çay ocaklarında erkeklerde sık görülen sağlık sorunları, üreme sağlığı, kanserler, obezite, ruh sağlığı, egzersiz gibi konularda  bilgi vermek,  farkındalık artırmak ve erken dönemde sağlık kuruluşlarına müracaatlarını sağlamayı amaçladık. 

 

Öğrencilerimiz 500'den fazla kişi taradı. Tansiyon ölçümü ve bilgilendirme çalışmaları yaptı.Tespit edilen sorunlarla ilgili olarak sağlık kuruluşlarına müracaatları için tavsiyelerde bulundu. Biz bölüm olarak her hafta engelliler, afet yönetimi, kadınlar, göçmenlere yönelik sağlık düzeyi çalışmalarını alanda gerçekleştiriyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek." dedi.

 

 

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara da yapılan uygulamanın çok önemliolduğunu belirterek," OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı yönetici, öğretim üyeleri ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Çok verimli bir çalışma oldu. Görevlilerle birlikte çalışmalara sonuna kadar katıldık. Üye işyerlerimiz ve müşterileri bu taramadan çok memnun kaldı. Topluma yönelik her uygulamayı takdirle karşılıyoruz ve gereken desteği her zaman vermeye hazırız." " diye konuştu.


 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, OMÜ, ve, Kahveciler, Odası, İşbirliği, İle, , Erkek, Sağlığına, Yönelik, Sağlık, Taraması,
Yorumlar
Haber Yazılımı