Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 19:25 Bu haber 1342 kez okundu
 
Samsun’da Organ Bağışı Yürüyüşü
Samsun Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında “Bağışla, Umut Ol” sloganlı Organ Bağışı yürüyüşü düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Samsun’da Organ Bağışı Yürüyüşü

 

 

Yürüyüş İlkadım İlçe Müdürlüğü önünden başlayarak, Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Yürüyüş ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Kızılay’ın da kurduğu bağış standlarında kan ve organ bağışları gerçekleşti.

Yürüyüşe Halk Sağlığı Başkanı Dr. Selami Arslan, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mehmet Kılınç, Halk Sağlığı Başkan Yardımcı Dr. Hatice Öz, Kamu Hastaneler Birliği Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Yalçın Karabacak, Organ Bağışı Bölge Koordinasyon Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yusuf Güney, çeşitli okullar, Liv Hospital Samsun ve kurum temsilcileri de katıldı.

“UMUT OLMANIN YAŞAM VERMENİN DUYGUSU PAHA BİÇİLEMEZ”

Organ Bağışı Bölge Koordinasyon Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, “ Birilerine yaşam vermek, umut olmak çok önemli ve organ bağışı ile mümkün. Biz bugün farkındalık yaratmak için halkımızla yürüyüş yaptık, organ bağışına dikkat çekmek ve herkesi bilinçlendirmek en önemli görevlerimizden.Bir farkındalık oluşturmak ve topluma organ bağışı nasıl yapılır, dini anlamda, hukuki anlamda ve insani anlamda neler yaşanıyor bunları anlatmamız gerekiyor. Toplumumuzda organ bağışçıları mutlaka artmalı. Konuyla ilgili kişilerin endişelerini, korkularını organ,kan ve doku bağışı hakkında kişilerin bilincini arttırarak yenebiliriz ancak. Toplumumuzu daha çok bilinçlendirecek daha fazla bağışçı sayısına ulaşacağız. Birilerine umut olmanın, yaşam vermenin duygusu paha biçilemez. Bugün bizleri yalnız bırakmayan katılımcılara ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Organ, Bağışı, Yürüyüşü,
Yorumlar
Haber Yazılımı