Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 18:03 Bu haber 586 kez okundu
 
Samsun'da SAMULAŞ'tan İlkokul Öğrencilerine Toplu Ulaşım Eğitimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Genel Müdürlüğü, yürüttüğü proje ile öğrencilere toplu ulaşım eğitimi veriyor.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da SAMULAŞ'tan  İlkokul Öğrencilerine Toplu Ulaşım Eğitimi


Toplu ulaşım araçlarında yaşanan davranış sorunlarına çözüm bulmaya çalışan SAMULAŞ Genel Müdürlüğü,  geleceğin ebeveynleri olacak çocukları bilinçlendirmek için eğitim seferberliği başlattı. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği ‘Gelecek Nesiller Bilinçleniyor Projesi’ kopsamında SAMULAŞ eğitmenleri, öğrencilerle 4. Kez buluştu. 

 

Startı Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nda verilen projede her hafta bir ilkokul ziyaret edilerek öğrencilere görsel bilgiler veriliyor. Atakent İlkokulu ve Balaç İlkokulu’nun ardından SAMULAŞ eğitmenleri, bu hafta da Atakum Pelitköy Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Okulun konferans salonunda ilkokul öğrencilerine toplu ulaşım araçlarını tanıtarak, kente, çevreye ve kent ekonomilerine faydalarını anlatan eğitmenler ardından otobüs ve tramvayların güvenli kullanılması, seyahat halinde uymaları gereken kurallar ve nasıl davranacakları konularında bilgi verdi.


 
Neşeli geçen eğitimde sorulara heyecanla cevap veren öğrenciler, otobüs ve tramvay maketlerine de büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler, maketlerde şoför ve vatman olabilmek için birbiriyle yarıştı. Eğitimin ardından edindikleri bilgilerin işitsel ve görsel hafızalarında kalıcı yer alması için otobüslerle şehir gezisine çıkarılan öğrenciler, tramvaylarla da seyahat etti. SAMULAŞ hafif raylı sistem işletmesi ile bakım atölyesini de ziyaret ederek öğrenciler, son olarak teleferikle de seyahat etti. 


 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, SAMULAŞ'tan, , İlkokul, Öğrencilerine, Toplu, Ulaşım, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı