Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 10:23 Bu haber 852 kez okundu
 
Samsun'da Serada Yabancı Dil Eğitimi
Samsun’da faaliyet gösteren American LIFE Dil Okulu orta kademe öğrencilerine meyve ve sebze toplayarak yabancı dil öğretiyor.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da Serada Yabancı Dil Eğitimi

Yaz aylarında eğitim alan ilk ve orta kademe öğrencilerine kitap deftersiz ve doğada eğitim veren okulun farklı uygulaması sosyal medyada çok konuşulup tartışılıyor. 

Tekkeköy ilçesinde sera ve tarlalarda meyve sebze toplarken öğretmenleriyle İngilizce sohbet eden öğrenciler hem sosyalleşiyor hem de yaparak yaşayarak öğreniyorlar. Doğada gözlem yaparken gördükleri her nesnenin her bitkinin her hayvanın adını da öğrendikleri için kalıcı öğrenme gerçekleşiyor. Son olarak öğrendikleri herşeyi arkadaşlarına İngilizce olarak sunum ile aktarıyorlar.

‘KALICI ÖĞRENME SAĞLIYORUZ’ 


Konu ile ilgili açıklama yapan dil okulu kurucusu Sedat Uygun, "Görev odaklı etkileşim etkinlikleriyle yapılandırılan geziler ile İngilizce öğrenmek hem daha kolay hem daha eğlenceli oluyor. Mobilya mağazalarını gezerek ev eşyalarını, markette alışveriş yapmayı, gerçek restaurant’ta  sipariş vermeyi öğreterek kalıcı öğrenme sağlıyoruz." dedi.

Köksal ÖNER

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Serada, Yabancı, Dil, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı