Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 12:19 Bu haber 12715 kez okundu
 
Samsun'da Serter Avukatlık Bürosu açıldı
Samsun Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkanı ve aynı zamanda CHP İlkadım Yönetim Kurulu üyesi olan Av. İsmail Can Serter, Avukatlık Ofisi açtı.
YAŞAM Haberi
Samsun'da Serter Avukatlık Bürosu açıldı

 

Ofisin açılışında kurdelayı , CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, önceki dönem Baro Başkanları Av. Ahmet Gürel, Av. Ersoy Üstay, CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Atakum Gönüllüleri Derneği Genel Sekreteri Bayram Çelik, siyaset bilimci Atila Tekcan ve Av. İsmail Can Serter birlikte kestiler.

Kurdele kesiminin ardından söz alan milletvekili Kemal Zeybek, “Hak, hukuk ve adalet diyoruz. Bu üçüne en çok ihtiyacımız olduğu günlerde Can kardeşimizin de hak,hukuk ve adalete katkı sağlayacağına olan inancımız tamdır.” Dedi.

Zeybek’in ardından kısa bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz “Bütün meslekler temiz kazanç için helal kazanç için yapılır ama hakim savcılık ve avukatlık mesleği helal kazancın yanında adalete katkı sağlamak için de yapılır.  Demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı bağımsız yargı, bağımsız yargının olmazsa olmazı da tabi ki bağımsız savunma, avukatlık mesleğidir. Tüm meslektaşlarımız bağımsız yargıya katkı sağlamaktadırlar. İsmail Can kardeşimiz de bağımsız yargıya katkı sağlayacaktır.” Diye konuştu.

CHP İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Ceylan, CHP eski yöneticileri ve milletvekili adayları Necile Çokay, Müşfik Veysel Erdoğan, Naci Altuncu, ve Nurcihan Tomrukçu ile eşi Atıf Tomrukçu da Avukat Can Serter’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular hayırlı olsun ziyareti da katıldı.

 

Avukat  İsmail Can Serter açılış sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Bugün hayalim olan avukatlık mesleğinin önemli bir dönemecini geçerek uzun bir yola giriyorum. Bu önemli günümde katılan, destek veren, çelenk ve çiçek göndererek varlığını htiren tüm dostlarıma teşekkür ederim.” 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Serter, Avukatlık, Bürosu, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı