Haber Detayı
23 Mart 2022 - Çarşamba 17:27 Bu haber 505 kez okundu
 
Samsun'da Su Verimliliği Paneli
Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Samsun Şubesi'nde Dünya Su Günü etkinliği kapsamında,Tarımsal Faaliyetlerde Su Verimliliği" konulu Panel düzenlendi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun'da Su Verimliliği Paneli

 Ondokuz Mayıs Yerel Eylem Grubu Derneği (OMYEGDER), Samsun ÇMO ile birlikte düzenlendi.


Samsun'un 19 Mayıs İlçesi 19 Mayıs Belediyesi Konferans Salonu'nda hayata geçirilen "Tarımsal Faaliyetlerde Su Verimliliği" konulu panel ÇMO samsun Şube Başkanı  Kübra KÜÇÜK'ün açılış konuşması ile başladı.

Daha sonra panelistler Tolga EREL (OMYEGDER Başkanı), Bekir KAYA (Kızılırmak Sulama Birliği Birlik Başkanı), Zuhal AKALIN (Özel Sektör Temsilcisi) ve Ali Han Hikmet BAYRAM (Tarımsal Sulama Uzmanı) konuşmaları ve soru-cevap bölümü ile tamamlandı.

Samsun'da üretim yapan çiftçileri hedefleyen etkinlikte katılımcılara tarımda verimli sulama yöntemleri, sulamada yaşanan sorunlar, damla sulamanın önemi, ülkemizde ve 19 Mayıs İlçeainde  genel su tüketimi ve dikkat edilmesi gereken hususlar konularında bilgilendirme yapıldı.

 ÇMO Samsun Şube Başkanı  Kübra KÜÇÜK  "Panelimize destek veren ve katılım sağlayan 19 Mayıs Belediye Başkanı Sayın Osman TOPALOĞLU'na, 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Galip BAYKAL'a, meslektaşlarımıza ve ilçe yerelinden tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Su, Verimliliği, Paneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı