Haber Detayı
18 Eylül 2016 - Pazar 22:16 Bu haber 1190 kez okundu
 
SAMSUN’DA TEK VUCÜT OLDULAR
Samsun Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Samsun Gümüşhaneliler Derneği başkan ve yöneticileri bir araya gelip birlik ve beraberlik mesajları verdiler
- Haberi
SAMSUN’DA TEK VUCÜT OLDULAR

KATILIM GENİŞ OLDU

Gurbetteki Bayburtlu ve Gümüşhaneliler Samsun’da buluştu. Samsun Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali, Samsun Gümüşhaneliler Federasyonu Başkanı Dr.  Mustafa Seven,İlkadım Belediye Başkanı Danışmanı Mustafa Kul, Samsun Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Mehmet Kaya, Kabaktepe Samsun Dernek Başkanı Erdal Dinç,Tarhanas Dernek Başkanı Alim Tozlu ve Özen Köy Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Habib Kılıç,Samsun Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde bir araya geldi.

‘SAMSUN İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?’
Bayburtlu ve Gümüşhane’lilerin Samsun’da bir bütün olacaklarını söyleyen Samsun Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali, “Samsun’da 100 bine yakın Bayburtlu ve Gümüşhaneli hemşerimiz yaşıyor. Derneklerimizin çalışmaları sayesinde hemşerilerimizi hep bir ada tutacağız. Örf ve adetlerimizi devam ettirmek ve gençlerimize geleneklerimizi aktarmak için birlikte organizasyonlar düzenleyeceğiz. Ayrıca ekmeğini yediğimiz Samsun için neler yapabiliriz diye sık sık toplantılar düzenleyeceğiz” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMSUN’DA, TEK, VUCÜT, OLDULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı