Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 12:00 Bu haber 3824 kez okundu
 
Samsun'da Tekkeköy, Kavak ve Ayvacık'ta evlere dadanan 11 hırsız yakalandı
Çarşamba, Tekkeköy, Kavak ve Ayvacık ilçelerinde Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde 15.05.2018 ile 31.01.2019 tarihleri arasında meydana gelen 14 faili meçhul hırsızlık vakaları zanlısı 11 kişi yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
 Samsun'da Tekkeköy, Kavak ve Ayvacık'ta evlere dadanan 11 hırsız yakalandı

 

 

Samsun Valiliği'nden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgiler verildi. " İlimiz Çarşamba, Tekkeköy, Kavak ve Ayvacık ilçelerinde Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde 15.05.2018 ile 31.01.2019 tarihleri arasında meydana gelen 14 faili meçhul işyerinden hırsızlık, evden hırsızlık, otodan hırsızlık, açıktan hırsızlık, mala zarar verme ve suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi olaylarında toplam değeri yaklaşık 70.000 TL civarında olan “silah, fındık, ceviz, su motoru, dinamo, hızar testere, mazot, kablo, av tüfeği, bisiklet, akü, içki, bakır mutfak gereçleri, LCD tv ve sigaranın” çalınması olayları ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde; olayları gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğümüzün koordinesinde il merkezinde ve Çarşamba ilçesinde 06.02.2019 günü Saat:06.00’da planlı ve eş zamanlı olarak yapılan operasyonda; Y.E.I., O.Y., A.F.B. ve M.Ş. il merkezinde, V.A., Ö.D., C.K., S.A., E.Y., A.C.D. ve O. K. Çarşamba ilçesinde olmak üzere toplam (11) şüpheli şahıs yakalanmış, adli süreçle (16) şahsa şüpheli işlemi yapılmıştır.
 
        Şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan arama sonucunda; (6) adet av tüfeği (5) adet kurusıkı tabanca, (6) adet ağaç kesme motoru, (2) adet ot biçme motoru, (2) adet matkap, (1) adet spiral. (1) adet ruhsatsız tabanca, (5) adet LCD TV, (2) adet keski, (2) adet tornavida, (1) adet kerpeten ve (3) adet eldiven bulunarak muhafaza altına alınmış, (4) adet Televizyon, (1) adet av tüfeği, (1) adet ot biçme motoru müştekileri tespit edilerek teslim edilmiştir.
 
        Haklarında şüpheli işlemi yapılan 11 şüpheli şahıs 09.02.2019 (yarın) Cumartesi günü Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir.
 
        İl Emniyet Müdürlüğümüzün tüm birimlerince suç önleme ve suçla mücadele çalışmalarına aralıksız olarak devam edilmektedir.
 
        Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Samsun'da, Tekkeköy,, Kavak, ve, Ayvacık'ta, evlere, dadanan, 11, hırsız, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı