Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 17:07 Bu haber 642 kez okundu
 
Samsun'da Tramvay ve Otobüslerde Maskeler Ücretsiz!..
Samsun Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarına maskesiz binme yasağının ardından SAMULAŞ'a bağlı tramvay ve otobüslerle yolculuk eden vatandaşlara 'Koronavirüs Tedbirleri' kapsamında 'Ücretsiz' maske dağıtımına başladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun'da Tramvay ve Otobüslerde  Maskeler Ücretsiz!..

Samsun Büyükşehir Belediyesi, SAMULAŞ'a bağlı tramvay ve otobüslerle yolculuk eden vatandaşlara 'Koronavirüs Tedbirleri' kapsamında 'Ücretsiz' maske dağıtıyor


Koronavirüs salgının başladığı ilk günden bu yana aldığı tedbir ve önlemleri sıkı bir şekilde uygulayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, şimdi de tramvay ve otobüsleri kullanan vatandaşlar için 'ücretsiz maske' dağıtımına başladı.


Dünya Sağlık Örgütü'nün(WHO), koronavirüsteki yayılım hızının artması üzerine tüm dünyada 'Pandemi' ilan etmesinin ardından Türkiye’de de alınan önlemler her geçen gün arttırılıyor. Türkiye’de koronavirüs vakasının görülmesiyle birlikrte toplum sağlığını korumak ve virüsün yayılmasını azaltmak adına ilk adımı atan belediyeler arasında yer aldıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bilim Kurulu tarafından alınan her kararı anında uyguladık. Böylece Samsun halkının sağlığını ön planda tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz. Son olarak, tramvay duraklarında ve otobüslerde vatandaşlara ücretsiz maske dağıtmaya başladık." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Tramvay, ve, Otobüslerde, , Maskeler, Ücretsiz!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı