Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 18:03 Bu haber 2459 kez okundu
 
Samsun'da Tramvay ve otobüslere yaz tarifesi
Samsun'da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren 'Yaz Sefer Programı'nı uygulamaya başlayacağını duyurdu .
YAŞAM Haberi
Samsun'da Tramvay ve otobüslere yaz tarifesi

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), yaz döneminin başlaması ve okulların kapanmasıyla beraber değişen ulaşım talepleri doğrultusunda tramvay, ekspres ve ring hatlarında 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren Yaz Sefer Programı'nı uygulamaya koyacak.

 

TRAMVAYLARDA HAREKET 6 DAKİKADA 1... 


SAMULAŞ'tan yapılan açıklamada, 'Tramvay, Ring ve Ekspres Otobüsleri'nde yaz sefer programı uyglamasına geçildiği belirtilerek kamuoyuna şu bilgiler verildi:

"24 Haziran Pazartesi gününden itibaren hafta içi yoğun saatlerde tramvaylar 6 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Yine 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren, Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Belediyeevleri arası hizmet veren E1 ekspres otobüsleri yoğun saatlerde 10 dakikada bir karşılıklı hareket edecek.

 

E3, E4 VE E5 EKSPRES HATLARI

 

Belediyeevleri ile Baruthane-Kalkancı güzergahında hizmet veren E3 hattı yoğun saatlerde 10 dakika, Büyük Cami-Araştırma Hastanesi güzergahında hizmet veren E4 Ekspres hattı yoğun saatlerde 15 dakika, Ondokuzmayıs Üniversitesi-Araştırma Hastanesi-Otogar güzergahında hizmet veren E5 Ekspres hattı 10 dakika aralıklarla hareket edecek."

 

TERMİNAL SEFERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK


SAMULAŞ açıklamasında ayrıca, ringlerde de yaz saati uygulması nedeniyle değişiklikler yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "Yaz aylarında şehirler arası yolculuk yapan vatandaşların etkilenmemesi için terminal hatları sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak" denildi.

 


TELEFERİK'TE DE YAZ UYGULAMASI


Açıklamada ayrıca, Batı Park'ta yer alan Teleferik İşletmesi'nin de saatleri değiştirildiği belirtilerek, "Kış uygulamasında saat 12:00 - 21:00 saatleri arasında hizmet veren teleferik, yaz uygulamasıyla birlikte 10:00 - 23:00 saatleri arasında hizmet verecek" bilgisi verildi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Tramvay, ve, otobüslere, yaz, tarifesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı