Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 18:23 Bu haber 858 kez okundu
 
Samsun'da Turizm Haftası Kutlandı
Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ve yürüyüş gerçekleştirildi.
TURİZM Haberi
Samsun'da Turizm Haftası Kutlandı


15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilen tören, Atatürk Anıtı'na İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği ve Samsun Turizmciler Derneğince çelenk sunulması ile başladı.

KATİD'in Çelengini Başkan Murat Toktaş sundu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Samsun  İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal, turizmin ülkenin zenginleşmesi, tanıtılması, devletin güçlenmesi, insanların refah içerisinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için çok büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. 

İpekdal, "Türkiye, çok zengin bir tarihi mirasa sahip, doğa güzellikleriyle bir cenneti andıran ve aynı zamanda turizm zenginlikleri bakımından da dünyanın önemli ülkelerinden biridir. Bu alanda her geçen gün daha büyük adımlar atılmakta. Turizm potansiyelimiz sürekli artmaktadır. 2018 yılında tüm zorluklara rağmen Türkiye 46 milyonu aşan bir turist kabulüyle kendi rekorunu kırarak olağanüstü bir başarı kazanmıştır. 2017 yılına göre Türkiye genelinde turist artışı yüzde 21 buçuk oranında yükselmiştir" dedi.

İpekdal'ın konuşmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteriler gerçekleştirildi. Gösterinin ardından yürüyüş korteji oluşturuldu, yürüyüş güzergahı boyunca törene katılanlar cadde üzerinde bulunan esnafa, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce hazırlanan "Rota Samsun" kitapçığını verdi.

Tören, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde hazırlanan fotoğraf sergisi ve ardından düzenlenen ile  sona erdi. kokteylde Devlet Klasik Türk Müziği sanatçıları bir de müzik dinletisi sundu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Turizm, Haftası, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı