Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 16:12 Bu haber 2096 kez okundu
 
Samsun’da Turizmcilerden Girişimcilik Çalıştayı
Samsun Turizmciler Derneği Girişimcilik Çalıştayı düzenledi.
- Haberi
Samsun’da Turizmcilerden Girişimcilik Çalıştayı

Samsun Turizmciler Derneği tarafından Turizm Sektöründe Yerel İş Birliklerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Girişimcilik Çalıştayı düzenlendi.

 

Turizm Sektöründe Yerel İş Birliklerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen Girişimcilik Çalıştayı geçtiğimiz hafta  Grand Atakum Hotel’de yapıldı. Çalıştay kapsamında Yiyecek ve İçecek Hizmetleri sektörü özelinde Samsun Turizmi, girişimcilerin sorunları ve beklentileri, girişimcilik ortamı ayrıntılı olarak tartışıldı.

 

Çalıştaya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Bülent Turan,  Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) adına ,   Meltem Yılmaz katıldı.

Çalıştay sonunda hazırlanan raporlar kitaplaştırılacak ve yayınlanacak. Samsun Turizmciler Derneği Başkanı Dilek Genç,”  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen “Yerel STK’lar Hibe Programı” kapsamında uygulanmakta olan Turizm Sektöründe Yerel İşbirliklerinin Güçlendirilmesi Projesinin diğer bir ana faaliyet grubunu ise turizm alt sektörü olan yiyecek ve içecek hizmetleri sektörü ve bu sektörde girişimci olarak yer almış işletmeler konusunda yapılan saha araştırması oluşturuyor. Bu amaçla “Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektörü Saha Araştırması” ve “Yeni Girişimciler Mevcut Durum Saha Araştırması” çalışmaları için yüklenici işletme ile Ağustos ayında sözleşme imzalandı ve çalışmalar başladı.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Turizmcilerden, Girişimcilik, Çalıştayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı