Haber Detayı
07 Mayıs 2022 - Cumartesi 20:34 Bu haber 896 kez okundu
 
Samsun'da Vali Zülkif Dağlı'dan Trafik Denetimi
Samsun'da Vali Zülkif Dağlı Samsun'da 07-13 Mayıs Karayolu Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" sloganıyla trafik denetim yaptı.
YEREL YÖNETİM Haberi
 Samsun'da Vali Zülkif Dağlı'dan Trafik Denetimi

 

Samsun'da İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen uygulamaya katılan Vali Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdür Vekili Tolga Bostancı ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, yayalara ve sürücülere bilgilendirici broşür dağıttı.


Polis maskotu "Şahin"in de katıldığı uygulamada, emniyet ve jandarma personeli çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilen 'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik'konusunda broşür dağıtımı etkinliği ile ilgili olarak bir açıklama yapan Vali Dağlı, "Karayollarında tüm yol kullanıcıları için düzenli ve güvenli bir trafik ortamını sağlamak, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılarak, can kayıplarını önlemek ve vatandaşlarımızın trafikte huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmesi için tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de çalışmalarımız devam etmektedir.

Sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirmesi amacıyla, trafik denetimlerimizi her zaman ve her yerde etkin sürekli ve yoğun bir şekilde kararlılıkla yürütüyoruz. Ayrıca, kolluk kuvvetlerimiz daha fazla kişiye ulaşmak amacıyla trafik güvenliği konusunda bilgilendirme-bilinçlendirme faaliyetleri ve toplumsal farkındalığın artırılmasına yönelik etkinlikler ve kampanyalar düzenleyerek yoğun ve gayretli çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Trafik kurallarına uyma noktasında vatandaşlarımızdan da duyarlılık göstermelerini bekliyor, ön koltukta olduğu gibi arka koltukta da emniyet kemeri takmanın ölümlü kazaları ciddi oranda düşürdüğünü bir kez daha hatırlatmak istiyorum." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Samsun'da, Vali, Zülkif, Dağlı'dan, Trafik, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı