Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 11:13 Bu haber 348 kez okundu
 
Samsun’da Yeni Otobüsler Seferlere Başlıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşımda seyahat konforunu artırmak amacıyla satın aldığı 33 otobüs seferlerine başlıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun’da Yeni Otobüsler Seferlere Başlıyor

 SAMULAŞ Genel Müdürlüğü bünyesinde kullanılacak otobüsler, düzenlenen törenle mevcut hatlarda hizmete başlayacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, trafik problemlerini akıllı dijital yönetim sistemiyle çözmeye hazırlanırken toplu ulaşımda sunduğu hizmet kalitesini de yükseltiyor. Şehir içi seyahat konforunu artıracak 33 adet otobüsün alınmasıyla araç filosunu 133’e çıkaran belediye, bunları halkın hizmetine sunuyor.

 

TÜM HATLARDA KULLANILACAK


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katılımıyla 20 Ocak’ta Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak törenle hizmete girecek otobüsler mevcut hatlarda çalışmaya başlayacak. Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşımdan sorumlu iştiraki olan SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre otobüslerin hızlı bir şekilde hizmete alınacağı belirtildi. Modern ulaşım alanında belirlenen hedefler ve ilkeler doğrultusunda Samsunlulara en iyi hizmeti sunmayı, şehrine değer katmayı bundan böyle de sürdüreceklerini belirten SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yeni otobüslerin üst düzey konfora sahip olduğunu da vurguladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Yeni, Otobüsler, Seferlere, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı