Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 17:26 Bu haber 1722 kez okundu
 
Samsun'da Yolu Trafiğe Kapatan Düğün Magandalarına Ceza Yağdı
Samsun Valiliği 16 Haziran'da Yerel Basın organlarında yayınlanan ve yolu trafiğe kapatan düğün magandalarının plakalarının belirlendiğini ve 8 araca cezai işlem yapıldığını açıkladı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da Yolu Trafiğe Kapatan Düğün Magandalarına Ceza Yağdı

Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Samsun Valiliği, Yol Kapama Olayı İle İlgili Plakaları Tespit Edilen Araçlara Cezai İşlem Uygulandığını bildirdi.

 

Samsun Valiliği'nin açıklaması şöyle : " 16 Haziran 2019 tarihli bazı yaygın ve yerel basın haberlerinde ‘Samsun’da magandalığın böylesi pes dedirtti’ başlıklı basında yer alan haberlerle ilgili;

        Bahse konu araçların plakaları Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) görüntülerinden incelenerek tespit edilmiştir. Yapılan incelemede Ihlamur Bulvarı Sema Sitesi kavşağında meydana gelen ‘yol kapama olayı’ ile ilgili plakaları tespit edilen 8 araca 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddelerince cezai işlem uygulanmıştır.

Vatandaşlarımızın güvenli, rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmeleri ve trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesine yönelik periyodik denetimler, kazaların yoğunlaştığı noktalar başta olmak üzere tüm sorumluluk alanında kararlılıkla sürdürülmektedir."

     

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Yolu, Trafiğe, Kapatan, Düğün, Magandalarına, Ceza, Yağdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı