Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 16:48 Bu haber 559 kez okundu
 
Samsun’daki Lise İki Proje İle Türkiye Finalinde
Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandılar.
EĞİTİM Haberi
Samsun’daki Lise İki Proje İle Türkiye Finalinde

Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri edebiyat ve sosyoloji alanında hazırladıkları projeler ile 52.Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge finalinde birinci olarak Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandılar.

Samsun bölge yarışmasında 10’a yakın ilden gelen onlarca proje metinleri üzerinden yapılan elemede finale kalan Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri edebiyat alanında “Söz Sanatlarının, Tanpınar’ın İmgeleri Perspektifinde, Web2.0 Araçları Kullanılarak Öğrencilerin Kendi Ürettikleri Metinler Üzerinden Öğretimi” adlı proje ile bölge finalinde birinci olarak Türkiye finaline kaldı. . Projeyi hazırlayan Hilal Sude YEREBAKAN ve Feyza Nur ARMUTÇU, edebiyat derslerinde yaratıcı yazarlık yoluyla edebi kavramların web2.0 araçları yoluyla nasıl daha iyi öğretilebileceğini araştırdılar ve önerilerde bulundular.

Sosyoloji alanında bölge birincisi olan ve  okulumuzuTürkiye finaline götüren projenin konusu ise “Sosyal Medyadaki Filtreli Görüntülerin Liseli Gençlerin Beden Algısı Üzerindeki Etkisi” oldu.  Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Dilara YÜRÜKCÜ ve Nur Betül BİTON’u bu proje ile sosyal medya ortamında filtreli görüntü paylaşılmasının paylaşan ve paylaşımlara maruz kalan kişilerin beden algıları üzerindeki etkisini incelemeyi amaçladı.

Dil ve edebiyat ve değerler eğitimi tematik alanlarında hazırlanan projeler mayıs ayında okul adına Türkiye finalinde birincilik için yarışacak. Aynı zamanda Samsun'u da   temsil edecek olan okulun danışman öğretmenleri Nilgün BAŞ ve Bülent KÖKSAL.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’daki, Lise, İki, Proje, İle, Türkiye, Finalinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı