Haber Detayı
03 Eylül 2016 - Cumartesi 16:23 Bu haber 1483 kez okundu
 
Samsun'dan Miting Çağrısı
4 Eylül Pazar günü İstanbul Kartal meydanında gerçekleşecek "Gericiliğe, Emperyalizme, Darbecilere Boyun Eğmeyiz" mitingine Samsun'dan çağrı yapıldı.
- Haberi
Samsun'dan Miting Çağrısı

Salkımsöğüt Kafe'de gerçekleşen basın toplantısına çağrıcılar arasından CHP Samsun İlkadım İlçe Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Adıgüzel ve tiyatro sanatçısı Berceste Akgün katıldı. 

Basın metnini okuyan emekli sağlıkçı Gülser Zeren, darbe girişiminin Amerikancı, tarikatçı bir zihniyet tarafından örgütlendiğine dikkat çekerek "Darbe girişiminden, emperyalist merkezlerle pazarlık yaparak çıkmaya çalışanların, din devleti hedefinden bir adım geri atmadan 'milli mutabakat' çağrılarıyla halkın üzerindeki baskıyı artırmaya kalkanların fırsatçılık yapmalarına izin vermeyiz" dedi. Samsunlu yurttaşlar bu çağrıyla herhangi bir siyasi parti ya da örgütün bayrak ve pankartı olmaksızın gerçekleşecek mitinge davet edildi. 

Samsun'dan miting için 3 Eylül akşamı otobüs kaldırılacağı, katılım göstermek isteyenlerin Salkımsöğüt Kafe'ye isim bildirebileceği belirtildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'dan, Miting, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı