Haber Detayı
21 Temmuz 2017 - Cuma 17:27 Bu haber 12555 kez okundu
 
Samsun Diş Hastanesi'nde Neler Oluyor ?
Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde yetkisiz ve sözleşmesiz Başhekim Bakan Ahmet Demircan'ın atamaları durdurmasına ve atama kararının onaylanmamasına rağmen Terme'den gelerek Başhekim koltuğuna oturdu, onlarca personelin yerini değiştirdi, hastanenin internet sitesine başhekim olarak kendi adını ve resmini koydu.
SAĞLIK Haberi
Samsun Diş Hastanesi'nde  Neler Oluyor ?

MAKAMI GASP MI ETTİ ?

Samsun Diş Hastanesi'nde yaşanan keyfi atama skandalının CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz tarafından açıklanmasının ardından başka bir skandalın daha yaşandığı, kanun ve yönetmeliklerin hiçe sayıldığı ve sözleşme bile imzalanmadan, ataması Bakan tarafından onaylanmadan  eski başhekim yerine  Terme'de görevli Diş Hekimi Murat Bayrak göreve başladı. Bakan Demircan'ın da atamaları 2. bir emre kadar durdurduğu talimatına rağmen Murat Bayrak hastanenin internet sitesine kendisinin resmini ve adını başhekim olarak yerleştirdi.


          Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, Sağlık Bakanlığı tarafından idari, mali, sağlık hizmetleri ve verimlilik yerinde değerlendirme kriterlerine göre ölçülen ve  Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından, çok kısa bir süre önce 1000 puan üzerinden 964,26 puan alarak 'A' sınıfı hastane seçilen Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastane Yönetiminin görevden alınmasını değerlendirmiş ve   adeta başarının cezalandırıldığını açıklamıştı.

YENİ BAŞHEKİM SÖZLEŞME YAPMADAN GÖREVE BAŞLADI, ONLARCA KİŞİNİN YERİ DEĞİŞTİ, BİLGİ İŞLEME MÜDAHALE ETTİ

 Ancak Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde görevden alma uygulamasının skandala dönüştüğü ve başhekim Levent Kamalı'nın da aynı operasyonla  görevden alındığı ve yerine eski yöneticilerden Murat Bayrak'ın getirildiği ortaya çıktı. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından göreve getirilen Murat Bayrak'ın ise sözleşme yapmadan, Bakan tarafından onaylanmadan ve Bakanın atamaları durdurma talimatına rağmen  makama oturdu ve hemen vakit kaybetmeden hastane içinde personel değişikliklerine başladı, birçok kişinin görev yerini ve görev tanımlarını , hastanenin bilgi işlem birimine dışarıdan getirdiği adamlarla müdahale etti.  

BAKAN DEMİRCAN ATAMALARI DURDURDU

Öte yandan  Yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın Sağlık Bakanı olarak göreve başlamasının hemen ardından tüm atamaları durdurması olaya farklı bir boyut kazandı. Ataması onaylanmayan bir diş hekiminin İlçelerden birindeki görevini bırakarak gelip Bakan Demircan'ın atamaların durdurulması talimatına rağmen ve ataması onaylanmadan yetkisiz ve kanunsuz olarak kendi başına göreve başlaması şaşkınlık yarattı.

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ise Murat Bayrak'ın   işlemler tamamlanmadığı için göreve başlamadığını, önceki başhekim  Levent Kamalı'nın ise sözleşmesi bittiği için eski görevine döndüğünü bildirdi. Ancak Murat Bayrak'ın Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin internet sitesine kendisini başhekim olarak koydurduğu da ortaya çıktı.

 

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Diş, Hastanesi'nde, , Neler, Oluyor, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı