Haber Detayı
22 Eylül 2016 - Perşembe 16:04 Bu haber 2814 kez okundu
 
Samsun Doğayı Koruma Derneği Harekete Geçiyor
Samsun'da bulunan ve kamu yararına dernek statüsünde 5 dernekten biri olan Samsun Doğayı Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri yeni çalışma döneminde daha aktif olacaklarını açıkladı.
- Haberi
Samsun Doğayı Koruma Derneği Harekete Geçiyor

Samsun Doğayı Koruma Derneği Başkanı Mustafa Eyüpoğlu Samsun Atakum'daki  Grand Amisos Otel'de düzenlediği basın toplantısında dernekle ilgili bilgiler verdi ve açıklamalarda bulundu. 

Doğaya ve Samsun'un güzelliklerinde sahip çıkma iddiasında olan bazı kişilerin çıkar ve menfaat uğruna sustuklarını belirten Eyüboğlu, " Doğal mirasımızı insanlarla koruyabiliriz. Günümüzde doğayı sevdiğini söyleyenlerin çoğunun doğayı en çok kirletenler olduklarını görüyoruz." dedi.

Doğa ile ilgili yaşanılan sorunların birlik içerisinde çözülebileceğini belirten Eyüboğlu, " Derneğimiz 1980 yılında kuruldu. 247 üyemizle bu güne kadarki sessizliğimizi bozacağız ve doğanın katledilmesine sessiz kalmayacağız. Muhafazakar bir dernek anlayışı ile çözüm odaklı çatışmalardan uzak bir mücadele sürdüreceğiz.
Bundan sonra  basının da desteği ile her tüslü doğa katliamında sesimizi yükseLteceğiz ve mücadele edeceğiz." diye konuştu.

Toplantıya Kardoğa Federasyonu Başkanı Taner Yılmaz, Başkan Yardımcısı Eyüp Bektaş, Samsun Doğayı Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Halil Yüceoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Nevzat Oy, Süleyman Söyler, Şefaatin Sağdış ta katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Doğayı, Koruma, Derneği, Harekete, Geçiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı