Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 22:05 Bu haber 1857 kez okundu
 
Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği
15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü dolayısıyla, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Süper Lig temsilcimiz Canik Bayan Basketbol Takımı ile farkındalık etkinliği düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki etkinliğe,

 

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Canik Kadın Basketbol Takımı sporcuları, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ahmet Şen,  hekimler ve sağlık çalışanları katıldı. Etkinlikte  Sporcular ve sağlık çalışanları poliklinik önünde getirilen potaya basket atıp gösteri maçı yaptılar.

 

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen yaptığı açıklamada, "Bugün Dünya Meme Kanseri Farkındalık Günü dolayısıyla etkinlik düzenlemeye karar verdik. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak onkoloji anlamında, normal hizmetlerimiz anlamında faaliyetlerimi devam ederken aynı zamanda farkındalık günlerinde de, sosyal sorumluluk günlerinde de üzerimize düşenleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda şehrimizin süper ligde temsilcisi olan Canik Basket Takımı da bize destek oldular.


Bu etkinlikte bizimle birlikte oldular. Bilindiği gibi meme kanseri Türkiye'de kadınlarda en sık görülen kanserlerden bir tanesi. Son yıllarda tarama yaşının daha aşağılara çekildiği, daha aşağılara düştüğü düşünülerse farkındalığının ve ehemmiyetinin daha çok görülmesi gereken bir kanser. Bu anlamda biz de meme kanseri farkındalığına işaret etmek ve bu hastalığı yaşayan arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza destek olmak adına böyle bir farkındalığı düzenlemeyi uygun gördük" dedi.


Canik Kadın Basketbol Takımı Başkanı Zafer Şimşek de, "15 Ekim Meme Sağlığı Günü etkinliğine biz de katkıda bulunmak istedik" diye konuştu.


Sağlık çalışanları ve hastane idarecileri kadın basketbolcularla kısa bir gösteri maçı yaptılar. 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, Araştırma, Hastanesi'nde, Meme, Kanseri, Farkındalık, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');