Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 19:11 Bu haber 2261 kez okundu
 
Samsun Eğitim İş: Atatürk Logosu Samsun’un Her Köşesinde Yaşatılmalıdır
SASKİ'nin yeni Logosuna bir tepki de Eğitim İş Samsun Şube Başkanı ve Birleşik Kamu iş Samsun İl Temsilcisi Rüstem Kara'dan geldi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Eğitim İş: Atatürk Logosu Samsun’un Her  Köşesinde  Yaşatılmalıdır

  Eğitim İş Samsun Şube Başkanı ve Birleşik Kamu iş Samsun İl Temsilcisi Rüstem Kara,      “İçinde Onur Anıtı ve Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olan bir logoyu değiştirmek, Samsun Büyükşehir Belediyesine hiç yakışmamıştır. Derhal bu karardan dönülmelidir.” Dedi.

 

Rüstem Kara konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

          Samsun halkı bu değişikliği asla kabul etmeyecektir.

  “  Bu logo bu şehrin vatandaşlarının ve ülkemizin manevi değeridir. Gururudur.  Elbette bu şehirde yaşayanlar size logolardan Atatürk’ü silmek için yetki vermedi. Samsun halkı yapılan bu değişiklikten rahatsızlığını açıkça ifade etmektedir. Yetkililer bu sesi duyarak gereğini yapmalıdır. 

 

       Bu logoyu kaldırarak,“19 Mayıs 1919 benim doğum tarihim” diyen ve dünyada emperyalizme başkaldırışının ilham kaynağı olan tarihe mal olmuş bir dünya lideri olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Türkiye Cumhuriyetini küçültmüş olursunuz.

 

     Büyükşehir Belediye onca sorun arasında neden bir logoya takıldığını kamuoyuna açıklamalıdır.

 

      Samsun Cumhuriyet Tarihimizin ve Ulusal Kurtuluş savaşının destansı mücadelesinin başlangıç noktasıdır. Samsun, uygarlık tarihimiz boyunca yeniden kuruluş, yeniden doğuşun ilk adımlarının atıldığı son tarihi şehrimizdir. Bu şehir bir ulusun yeniden var oluş mücadelesini her kurumunun logosuna işlemişse, Ata’sına ve geleceğine sahip çıkmak adına yapmıştır.

 

     Biz bu olayı cumhuriyetimize ve onun kurucusu Atatürk’e saygısızlık olarak değerlendiriyoruz. O logo hiçbir gerekçe ile değiştirilmemelidir.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, İş:, Atatürk, Logosu, Samsun’un, Her, , Köşesinde, , Yaşatılmalıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı